Veteráni Fortuna ligy, kteří se do důchodu ještě zdaleka nechystají

Zdroj fotografie: uefa.com

Pro někoho sportovce je věk skutečně jen nepodstatným číslem. Neustále nás o tom přesvědčuje například Jaromír Jágr, kterému už sice táhne na padesát, nicméně do důchodu se ještě rozhodně nechystá a dokonce prý uvažuje nad tím, že vymění sestupující Kladno za nějaký extraligový tým. Nemusíme samozřejmě zůstat jen u hokeje. Dokonce i naše nejvyšší fotbalová soutěž totiž disponuje řadou zkušených hráčů, jimž se ještě nechce pravidelný pohyb a zápasový maraton definitivně opustit. Jména některých z nich se dozvíte v následujících řádcích.

Jaroslav Drobný (SK Dynamo České Budějovice)

Čtyřicetiletý fotbalový brankář má v životopise pěknou řádku hvězdných týmů nejen ze sousedního Německa. Chytal za Fulham, ADO Den Haag, VfL Bochum, Herthu Berlín, Hamburger SV, Werder Brémy či Fortunu Düsseldorf. Poslední zmíněný celek mu dokonce v zimě nabídl místo trenéra brankářů, on to však kvůli povinnostem k Dynamu Českým Budějovicím odmítl. Tam totiž na jeho zkušenosti a talent hodně spoléhají a kouč David Hořejš si nyní nedokáže představit, že by do branky pustil někoho jiného. Jak to bude v sezóně příští? To je zatím otázkou. Pracovní nabídky na éru po aktivní kariéře se totiž množí.

Pavel Zavadil (SFC Opava)

Zdroj fotografie: fctables.com

Dvaačtyřicetiletý Pavel Zavadil zcela jednoznačně útočí na titul nejstaršího ligového hráče historie, který doposud drží legendární brankář Sparty Jaromír Blažek. K překonání významné mety chybí zkušenému záložníkovi už jen několik málo týdnů mezi elitou, což podle posledních zpráv nepředstavuje žádný výraznější problém. Rodák z Olomouce totiž podepsal prodloužení smlouvy se svým současným zaměstnavatelem SFC Opavou, takže se na jeho dlouhé lokny, dokonalý plnovous a zatvrzelý výraz můžeme těšit i v sezóně příští.

Tomáš Hübschman (FK Jablonec)

Do hráčského důchodu se zcela evidentně ještě nechystá ani osmatřicetiletý defenzivní záložník Tomáš Hübschman, který se pyšní zkušenostmi z české reprezentace a také ukrajinského Šachtaru Doněck, s nímž osmkrát ovládl tamní ligu a připojil ještě řadu dalších pohárů. Od roku 2014 však působí v domácím prostředí, konkrétně kope za Jablonec. Tam si jeho osoby nesmírně považují a jelikož má odchovanec pražské Sparty ideální podmínky, pravděpodobně nebude chtít nic měnit ani v ročníku příštím.

Jan Laštůvka (FC Baník Ostrava)

Posledním fotbalistou na našem seznamu veteránů je ostravská betonová hráz mezi třemi tyčemi s tváří Jana Laštůvky. Sedmatřicetiletý brankář má za zády kariéru plnou zajímavých štací a přestože už rozhodně není nejmladší, o odchodu do důchodu zatím nepřemýšlí. A proč by také měl. V Baníku dostává hodně prostoru, pravidelně se střídá s Viktorem Budínským. Ani pro příští rok by se tato dvojice neměla rozejít.