Velký úlovek. Mladá Boleslav získala bývalého kanonýra pražské Slavie a Liberce

Fotbalová Mladá Boleslav hlásí před startem nadcházejícího ročníku výrazné posílení. Ke Středočechům míří bývalý kanonýr pražské Slavie, Slovanu Liberec a Bohemians.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po roce se opět objeví na tuzemských trávnících. Třicetiletý útočník Jusuf Hilál, který dříve nastupoval za pražskou Slavii, Bohemians a Slovan Liberec, bude v nadcházejícím ročníku oblékat dres Mladé Boleslavi. Ve středočeském mužstvu zahájil letní přípravu, nyní s klubem jako volný hráč podepsal roční smlouvu. Dlouholetá opora reprezentace Bahrajnu má za sebou úspěšný ročník v Indonésii. V tamním celku Persija Jakarta po boku dalších exslávistů Ondřeje Kúdely a Michaela Krmenčíka zářil.

V sedmnácti utkáních nasázel devět branek a stal se druhým nejlepším střelcem mužstva právě po Krmenčíkovi. Rodák z bahrajnské Manama tak číselně prožil nejúspěšnější rok kariéry, na který se pokusí navázat právě v Mladé Boleslavi. „Júsuf odehrál podařenou sezónu v Indonésii, kde potvrdil své střelecké předpoklady i obecnou herní vyspělost,“ komentoval jeho sezónu v asijském celku agent Viktor Kolář ze Sport Invest International.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Podle něj měl Bahrajňan na stole nabídku pokračování v Jakartě, přesto toužil po návratu zpět do tuzemské nejvyšší soutěže. „Měl možnost prodloužení asijského angažmá, nicméně nabídka ze známého českého prostředí pro něho byla obrovským lákadlem,“ doplňuje s tím, že devátý celek uplynulého ročníku české ligy s ním má jasné plány. „Boleslav představila Júsufovi jasnou sportovní strategii, v klubu dávají dohromady velmi zajímavý tým,“ pokračuje na stránkách klubu.

Chce Boleslav zařadit mezi špičku, prohlásil Kolář

Věřím tomu, že Mladé Boleslavi pomůže naplnit dlouhodobé ambice zařadit se mezi absolutní českou špičku,“ nastínil na stránkách klubu. Hilála tak čeká pátá sezóna v českém prostředí. Bývalý hráč bahrajnských celků East Riffa a AL-Muharraq se poprvé uvedl před šesti lety v dresu pražských Bohemians, kterým pěti góly pomohl k záchraně. Posléze jej za částku okolo 20 milionů odkoupila Slavia. V jejím dresu nastoupil ke 32 utkáním, většinou však v roli střídajícího hráče.

Přesto se sešívanými oslavil dva mistrovské tituly a triumf v domácím poháru. Poté putoval po hostováních. Nejprve strávil půlrok v libereckém Slovanu. Po krátkém návratu do Edenu zamířil o několik měsíců opět na stejnou adresu. Celkově v české nejvyšší soutěži nastoupil k 77 utkáním, v nichž vstřelil dvanáct branek a u dalších osmi asistoval.

Bude Jusuf Hilál hodnotnou posilou pro Mladou Boleslav?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články