Velký návrat. Dres Slovanu Liberec po devíti letech oblékne bývalý reprezentant

                   

Po devíti sezónách v Bundeslize návrat zpět pod Ještěd. Čtyřiatřicetiletý krajní obránce Theodor Gebre Selassie se již dříve rozloučil s Werderem Brémy a po téměř dekádě opět oblékne dres Slovanu Liberec. 

Gebre Selassie o svém odchodu z Werderu Brém, kde strávil celé své zahraniční angažmá, informoval již dříve. Nyní však čtyřiapadesátinásobný český reprezentant potvrdil svůj návrat do Slovanu Liberec, ze kterého právě do Německa před devíti lety odcházel.

Smlouva byla zatím uzavřena na rok s tím, že pak se dohodneme, zdali bude Theo pokračovat jako hráč, nebo se zapojí do manažerských či trenérských činností v klubu,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel klubu Zdeněk Koukal. „Osobně přeji Theovi, ať mu hráčská kariéra vydrží ještě dlouho a dělá stále hodně radosti všem našim fanouškům,“ dodal na adresu bývalého hráče Vysočiny Jihlava nebo pražské Slavie.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čtyřiatřicetiletý obránce zanechal na stadionu U Nisy výraznou stopu, právě jeho výkony totiž pomohly k získání překvapivého titulu před deseti lety. „Je to trošku smutné, že během těch devíti let se mi nepodařilo něco podobného přidat. Díky tomu také řadím tento úspěch mezi ty nejdůležitější v mé kariéře. Rád na to vzpomínám,“ pokračuje a dodává, že na návrat se těší.

Jsem rád, že to klaplo. Pro mě je to pomyslný kruh, který se uzavírá. Jsem rád, že má kariéra potom bude takto celistvá,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web. Zároveň přiznal, že ve čtyřiatřiceti je připraven na roli nejstaršího hráče mužstva. „S tím počítám a také do toho s tím jdu. Už v posledních letech jsem patřil k nejstarším hráčům v Brémách. Ale věk neměl nějaký vliv na to, jak často jsem hrál,“ míní.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

„Ba naopak, čím jsem byl starší, tím více jsem toho odehrával. Takže počítám s tím, že budu mít nějakou odpovědnost, a to vzhledem k mým zkušenostem, které mám. Rád je budu předávat dál,“ pokračuje. „Já doufám, že mi vydrží zdraví a budu moct a chtít odehrát co nejvíce utkání. Záleží na mém těle. Uvidíme, jak to všechno budu zvládat, ale chtěl bych hrát, co nejdéle to půjde,“ zakončil Gebre Selassie, který tak rozšíří svou sbírku 108 ligových startů.

zdroj: fcslovanliberec.cz, transfermarkt.com, werder.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura