Velký návrat do Brna! Reprezentační legenda posílí Zbrojovku

Během dekády v reprezentačním dresu nastřádal 57 startů na národní tým, působil v Německu a v Belgii. Nyní chce pomoci brněnské Zbrojovce k návratu do ligy.

i Zdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno
                   

Na jeho jméno si bezpochyby nejen pamětníci úspěšné reprezentační éry dobře vzpomínají. Někdejší reprezentační záložník Jan Polák odehrál za národní tým více než šest desítek utkání, zahrál si na evropském i světovém šampionátu. Brněnský odchovanec dlouhá léta působil v Německu, kde nastupoval za Norimberk a Wolfsburg, a Belgii, kde hájil barvy Anderlechtu. Nyní se do rodného klubu vrací, ač v jiné než v hráčské roli. Kariéru totiž ukončil dnes dvaačtyřicetiletý Polák před třemi lety v Prostějově.

Jeho funkcionářská role ve strukturách Zbrojovky je zatím nejasná a v nadcházejících týdnech by měl absolvovat „integrační kolečko na několika pozicích ve sportovním úseku a v rámci reprezentace klubu vůči dalším sportovním institucím.“ Následně by se jeho role měla ustálit. „Jsem rád, že náš klub takto nabízí příležitost k uplatnění bývalým hráčům. Řada z nich už ve Zbrojovce funguje delší dobu, teď se nabízí možnost návratu dalšího slavného odchovance,“ těší posílení sportovního manažera Zdeňka Psotku.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Honzovi nejprve nabízíme možnost udělat si představu o fungování klubu ve všech úsecích, aby si pak sám našel své místo a svou roli. Jsme domluvení, že jakmile absolvuje zmínění integrační kolečko, vše si vyhodnotíme a domluvíme se, co dál,“ doplnil Psotka, který je zároveň místopředseda představenstva druholigového klubu. Sám Polák přiznává, že na novou výzvu v aktuálně pátém týmu tabulky se těší.

Polák: Chci mít přesný obrázek, jak klub funguje

Těším se na tuto novou výzvu a opětovnou spolupráci se Zbrojovkou. S panem Svoreněm a panem Psotkou jsme se po prvním kontaktu několikrát setkali a dospěli jsme k tomu, co bych pro klub mohl udělat. Proto mne teď v první řadě čeká seznámení se všemi procesy, od prvního mužstva přes mládež až po skauting. Cílem je, abych si udělal přesný obrázek a sám nabyl další zkušenosti s fungováním klubu,“ dodal Polák, který by měl absolvovat také trenérskou licenci. Již za několik měsíců by tak mohl být Zbrojovce k dispozici také v jiné roli.

Je návrat legend do struktur správným krokem brněnské Zbrojovky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články