Velký ligový návrat. Do Česka se vrací zkušený záložník, který strávil šest let v Německu

Zvučná posila míří do Ďolíčku. Pražské Bohemians posílí devětadvacetiletý záložník, který většinu své kariéry strávil v Německu.

i Zdroj fotografie: 1. FC Nürnberg
                   

Dvanáctý celek ligové tabulky hlásí zvučnou posilu. Do Česka se po osmi letech vrací záložník Ondřej Petrák, který posílí pražské Bohemians. Devětadvacetiletý středopolař, který strávil čtyři sezóny v barvách pražské Slavie, podepsal v Ďolíčku smlouvu do konce aktuální sezóny. V případě oboustranného zájmu by však mělo dojít v létě k jejímu prodloužení. „Jsme rádi, že se přestup uskutečnil,“ prohlásil pro klubový web hráčův agent Filip Zíka.

Ondra se na působení v Bohemce těší. Vnímá ji jako tradiční klub, který nyní hraje i navzdory výsledkům atraktivní fotbal. Do Bohemky přichází s vizí vzájemné výpomoci, kdy je společným cílem co nejlepší umístění v ligové tabulce,“ doplňuje. Petrák strávil uplynulý rok a půl na Slovensku, kde oblékal dres Slovanu Bratislava. Byl členem kádru, který získal mistrovský titul a zvítězil také ve slovenském poháru, on sám však nastoupil jen třikrát.

iZdroj fotografie: Bohemians Praha

Herní praxi tak sbíral spíše ve druholigovém B-týmu.  „Do Slovanu jsem přišel v létě, ale po pár zápasech jsem se zranil. Nebylo to nic vážného, jenže léčba trvala dlouho. Měl jsem zánět na patě. Mohl jsem cvičit, mohl jsem jezdit na kole. Mohl jsem vlastně všechno, kromě hraní fotbalu. Když jsem se konečně uzdravil, přišla výměna trenéra,“ prozrazuje Petrák pro klubový web s tím, že nový kouč chtěl budovat kádr okolo jiných hráčů.

Nový kouč chtěl stavět jinde, věděl

Do Bratislavy se vrátil pan Weiss starší a chtěl si vybudovat svůj kádr. Začal jsem cítit, že moje budoucnost ve Slovanu není dobrá. Skončil jsem v béčku, kde jsem dál trénoval a pravidelně hrál. Jsem stoprocentně připravený nastoupit za Bohemku a maximálně jí na hřišti pomoct,“ dodal bývalý mládežnický reprezentant, který vedl B-tým bratislavského klubu jako kapitán.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro Bohemians jde o již pátou posilu. Již dříve klub oznámil příchod obránce Antonína Křapky z Karviné, záložníka Daniela Marečka ze Slovácka a Dominik Hašek z Chrudimi. Kádr trenéra Luďka Klusáčka rozšířil také ruský obránce Jevgenij Nazarov. Naopak Ďolíček opustil záložník Kamil Vacek, brankář Patrik Le Giang, středopolař Jan Vodháněl a záložník Vladimir Levin.

Zdroj: Bohemians Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články