Velkolepý návrat Rooneyho do milované Anglie je oficiálně stvrzený

Foto: metro.co.uk

Spekulace kolem možného návratu Wayna Rooneyho do rodné Anglie se nakonec přeci jen potvrdily! Útočník s bohatými reprezentačními zkušenostmi a řadou prestižních trofejí na kontě by měl od nového ročníku posílit celek Derby County, kde se kromě pokračování své hráčské kariéry začne sbírat také trenérské zkušenosti, protože se nikdy netajil tím, že s úderem „důchodového“ věku hodlá usednout na lavičku jako lodivod. Na pozici asistenta bude pomáhat v témže klubu Nizozemci Phillipu Cocuhovi, který Derby převzal po odchodu Franka Lamparda, dalšího skvělého fotbalisty minulé dekády, jehož další kroky vedly na trenérský post v milované Chelsea. Půjde Rooney v jeho šlépějích?

Dva roky v USA stačily, Rooney se chtěl vrátit domů

Poté, co nyní třiatřicetiletý kanonýr Wayne Rooney po třinácti sezónách opustil Manchester United, odehrál ještě jeden ročník v mateřském Evertonu, kde jako mladík s fotbalem začínal. V roce 2018 ovšem zamířil do severoamerické MLS, kde posílil celek DC United. Tam chtěl dle svých slov ukončit sportovní kariéru, jenže plány mu tak úplně nevyšly. Bylo jasné, že sportovec, který drtivou většinu svého života spojil s Anglií, se nebude chtít loučit v cizím prostředí.

Nabídka Derby County, kterému na konci minulého ročníku těsně unikl návrat do Premiere League, splnila rodákovi z Liverpoolu jeden velký fotbalový sen. Po boku hlavního trenéra Phillipa Cocuha povede totiž coby asistent celek druhé nejvyšší anglické soutěže! Navíc na jeden rok podepsal i hráčskou smlouvu, takže bude moci předvést své kvality na dvou frontách. Rooney, jenž v MLS odehrál 41 soutěžních zápasů a vstřelil 23 branek, reagoval na novou výzvu následovně:

„Jsem nadšený z příležitosti, kterou mi Derby dalo. Těším se na spolupráci s Phillipem Cocuem, jeho realizačním týmem i hráči. Jsem si jistý, že budu platný. Stejně nadšený jsem ze začátku své trenérské kariéry.“

Půjde Rooney ve stopách Franka Lamparda?

Držitel pěti titulů Premiere League s Manchesterem (jemuž pomohl dohromady 183 brankami) a jednoho zlatého poháru v Lize mistrů není prvním hvězdným fotbalistou, který se na trenérském postu Derby County objevil. Ještě v polovině tohoto roku pozici hlavního kouče opanoval Frank Lampard, který nejvýraznější stopu zanechal v londýnské Chelsea. Tam ostatně po odchodu Maurizia Sarriho v létě také odešel. Jako hráč v ní strávil stejně jako Rooney dlouhých třináct let, což rozhodně není jedinou podobností mezi oběma velkými muži. Derby zkrátka umí z legend fotbalových trávníků vychovat trenéry světové extratřídy. Bude to samé platit i pro Wayna Rooneyho? Uvidíme, vedení klubu každopádně věří, že jim vysloužilý reprezentant Anglie hodně pomůže. Trenér Cocu jeho kvality vyzdvihl následovně:

„Nepochybuji, že Wayne bude mít pozitivní dopad na celý klub. Poskytne obrovskou inspiraci a motivaci všem našim hráčům od prvního týmu až po mládež v akademii. Je pro nás skvělé, že budeme mít hráče s takovými vůdcovskými a herními dovednostmi, zkušenostmi, charakterem a pracovitostí.“

Foto: metro.co.uk