Velké změny ve Viktorii Plzeň. Nový vlastník by mohl přijít do konce roku, potvrdil Šádek – SportyŽivě

Velké změny ve Viktorii Plzeň. Nový vlastník by mohl přijít do konce roku, potvrdil Šádek

Výročí 110 let na tuzemské fotbalové mapě slaví plzeňská Viktoria. Západočechy, kteří jsou aktuálně na první příčce tabulky, čekají již o víkendu výroční utkání a oslavy. Na speciální tiskové konferenci vystoupil i Adolf Šádek, který promluvil o minulosti a budoucnosti pětinásobného českého mistra.
i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

„Když jsem do klubu přicházel, měl jsem velké sny a cíle,“ prohlásil Šádek, který ve Štruncových sadech působí čtrnáct let. „Obrovskou pracovitostí a úsilím všech v klubu se většina z nich skoro naplnila. Zápasy Ligy mistrů, oslavy titulů a další velké zápasy, když jsme postupovali do vyřazovací části Evropské ligy, to byly neskutečně silné momenty. Přál bych si, abychom s našimi fanoušky zažívali tohle z poslední dekády dál a klub byl minimálně stejně úspěšný jako v posledních letech, byť to bude obrovsky těžké,“ tuší.
Západočeši totiž letos potřetí v řadě vypadli z kvalifikace do hlavní části evropských soutěží. Naposledy krok před účastí v základní skupině Evropské konferenční ligy padli v prodloužení druhého utkání vypadla proti bulharskému CSKA Sofia. Přesto je podle Šádka plzeňský klub schopen nadále v domácí soutěži konkurovat jak pražské Slavii, tak Spartě, kterou před týdnem v domácím prostředí porazila 3:2.


iZdroj fotografie: Reuters

Sportovně jsme schopni konkurovat, to jste asi viděli o víkendu. Vím, kam míříte a v krátkosti na to odpovím. Právě proto, aby byla Viktorka dál konkurenceschopná a mohla se držet moderních trendů, probíhá proces vstupu nového investora, popřípadě vlastníka. Nechceme mít rozpočet jako Sparta a Slavia, ale konkurenceschopný, moderní klub, který vychovává hráče pro klub i potřeby reprezentace,“ doufá Šádek, který zároveň naznačil, že příchod nového důležitého mecenáše se přibližuje.

Šádek, který je dlouholetým generálním ředitelem klubu, se stal v letošním roce po finančních potížích bývalého vlastníka také majitelem klubu. Přesto podle svých slov směřuje k prodeji klubu. „Potvrdím, že tenhle proces se děje, konkrétní být nemůžu. Proč se to děje, je jasné. Aby Viktorka byla dál stabilní ekonomicky a i na všech úrovních se mohla dál rozvíjet, být moderní a zdravá,“ věří. „Do konce kalendářního roku by měl být ten proces ukončený,“ dodává.

Spekulovalo se i o odchodu Adolfa Šádka do brněnské Zbrojovky, o kterou údajně měl mít zájem. To však šestačtyřicetiletý funkcionář odmítá. „Já tady určitě zůstanu, o tom jsem přesvědčený. Mám pocit, že pro tenhle klub jsem se skoro narodil, mé místo je tady. Věci, které jsme tady zvládli, se nepřejídají, i když už se jednou splní. Máme v sobě dál touhu vítězit, jako klub jsme tak nastavení, pracujeme pro výhru,“ zakončil.

Zdroj: fcviktoria.cz, isport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 264 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
ArmádníZpravodaj.cz
Plamenomet, nejděsivější zbraň světa a noční můra všech vojáků. Nikdo nechce takto zemřít
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí