Velké změny v Baníku, Vrba se zbavuje hned tří hráčů. Kdo by měl naopak zamířit do Ostravy?

Ostravský Baník se na startu nového ročníku trápí a nový trenér Pavel Vrba musí řešit jak výsledkovou, tak výkonnostní krizi. Vyřeší ji četné změny v kádru?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Baník chtěl při příležitosti sta let od založení klubu vstoupit do nového ročníku nejlepším možným způsobem a konečně se umístit na vytoužených pohárových příčkách. Nový lodivod na lavičce slezského Pavel Vrba celku však musí řešit spíše opačné problémy. Ostrava nejprve podlehla Olomouci, po remíze s Bohemians a vítězství nad Zlínem pak o víkendu ostudně prohrála v domácím prostředí s Teplicemi.

Výhodu snadného úvodního losu s papírově slabšími soupeři tak Baník využít nedokázal. Výkony proti Olomouci a Teplicím navíc zdaleka nenasvědčovaly, že Ostrava by mohla soupeřit s nejlepšími o prvních pět míst tabulky. Vedení Slezanů se proto rozhodlo rozjet těsně před koncem letního přestupového období transferové šachy. Baník je připravený uvolnit stopera Martina Chlumeckého, obránce Jana Jurošku a záložníka Lukáše Budínského.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Poslední dva jmenovaní přitom měli patřit mezi stavební kameny celku z moravskoslezské metropole, jejich výkony však zůstaly daleko za očekáváním. Pod trenérem Vrbou odehrál Budínský jen 26 minut proti Olomouci, Chlumecký s Juroškou se pak na trávník vůbec neprobojovali.  „Rozhodli jsme se kádr A-mužstva zúžit,“ komentoval krok sportovní ředitel Alois Grussmann na stránkách klubu.

Nebudeme jim bránit v odchodu, prohlásil Grussmann

Jednak s ohledem na to, že se do něj postupně budou vracet hráči, kteří byli dlouho zranění, a jednak také s ohledem na to, že vytíženost některých hráčů není odpovídající,“ doplnil s tím, že trojice se okamžitě přesune do třetiligového B-týmu. Hráči navíc mají svolení hledat si nové angažmá. „Pakliže si je najdou a s případným zájemcem o přestup se dohodneme na adekvátních podmínkách, nebudeme těmto hráčům v odchodu z Baníku bránit,“ zakončil.

Opačným směrem by naopak mohlo zamířit hned několik hráčů plzeňské Viktorie. Podle informací iSport.cz vše směřuje k přesunům několika tváří, které se na západě Čech vzhledem k takřka nulové rotaci kádru neprosadili, do Ostravy. Vedení Baníku je údajně v kontaktu se sedmadvacetiletým záložníkem Alešem Čermákem, přijít by mohl také Brazilec Cadu. Vrba má zájem rovněž o záložníka Kristiho Qoseho, ten však po útoku na rozhodčího čeká na trest ze strany disciplinární komise.

Dokáže se Baník vzchopit a bojovat o příčky zajišťující evropské poháry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články