Velké přestupové šachy hlásí fotbalové Pardubice. Třináctý ligový celek testuje hned několik zajímavých jmen

Fotbalové Pardubice čeká na podzim náročný boj o záchranu. I proto není divu, že Východočeši testují hned několik zajímavých jmen, která by mohla oživit jejich kádr.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Třináctá příčka a pouze bodový náskok nad příčkami zajišťující setrvání v nejvyšší soutěži ještě před baráží. Fotbalové Pardubice zažívají po loňské premiérové sezóně mezi elitou náročný podzim a čeká je tuhý boj o záchranu. Kádr východočeského celku opustila na startu zimní přípravy hned čtveřice hráčů, kterým skončilo hostování nebo se s pardubickým vedením nedohodli na nové smlouvě.

Dres s koněm ve znaku tak nadále nebude oblékat dvojice kmenových hráčů olomoucké Sigmy Mojmír Chytil a Jiří Sláma, po půlročním hostování se s Pardubicemi loučí také jednadvacetiletý talent pražské Slavie Michal Beran, který se rovněž vrátil do svého mateřského klubu. V klubu nadále nepokračuje ani třiadvacetiletý záložníku Ramos Junior, který zůstává v Brazílii.

iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Na jarní hostování do druholigové Chrudimi naopak míří devětadvacetiletý stoper Martin Šejvl, který na podzim nastupoval spíše sporadicky. Naopak na jeho pozici získal východočeský celek středního obránce Roberta Hranáče, který na podzim nastupoval za slovenský Liptovský Mikuláš a národní tým do jednadvaceti let. „O jeho získání jsme usilovali delší dobu a jsme rádi, že se to podařilo,“ přiznal sportovní šéf klubu Martin Shejbal.

Věříme, že nám Robin pomůže v jarní části ligy a děkujeme jeho mateřské Viktorii Plzeň za vstřícné jednání,“ dodal Shejbal s tím, že kmenový hráč západočeského celku bude v Pardubicích na jaře hostovat. Do přípravy vedené trenérem Jiřím Krejčím se však zapojily i další nové tváře. Jednou z nich je sedmadvacetiletý obránce Marek Opuštil, který naposledy nastupoval za druholigový Vyšehrad.

Na testech jsou Rezek, Jirásek a Kateřiňák

O místo v kádru se pere také třiadvacetiletý křídelník Jakub Rezek, který je kmenovým hráčem Slovácka a podzim strávil v konkurenčním Hradci Králové. Pomoci k záchraně by mohl Pardubicím také šestadvacetiletý záložník Jiří Kateřiňák, který rovněž na podzim nastupoval za Hradec Králové. Nejvýraznější možnou posilou je však pro Východočechy devětadvacetiletý chrudimský rodák Milan Jirásek.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Bývalý hráč ostravského Baníku, pražské Sparty, Teplic nebo Bohemians naposledy nastupoval za Mladou Boleslav, se kterou rozšířil svou statistiku 147 odehraných ligových utkání. Přesto se v nabitém kádru kouče Karla Jarolíma pravidelně neprosazoval a nyní je na stole jeho možný odchod na stadion Pod Vinicí. Tam může zamířit i třiadvacetiletý útočník Nana Dwomoh Akosah-Bempah, který na podzim zářil ve třetí lize.

Je to pro mě obrovská příležitost být v ligovém klubu v Pardubicích. Snil jsem o tom hrát fotbal na vysoké úrovni. Vím, že to bude náročná výzva, ale já výzvy miluji, chci fotbalově růst, střílet góly, přihrávat na ně a toužím být týmovým hráčem,“ prohlásil pro klubový web rodák ze severoamerického Delaweru, který posledních pět let působil v Jihoafrické republice.

Zdroj: FK Pardubice, FK Pardubice, FK Pardubice

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články