Velké odchody v Karviné. Končí devět hráčů, kouč Jarábek chce zlákat obránce Baníku

(zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

Zatím, co karvinským fotbalistům započla dovolená, vedení čtrnáctého týmu ukončené sezóny konalo a výsledkem jsou první změny ve složení kádru. V zelenobílém dresu nepokračuje křídelník Vukadin Vukadinović ani záložník Martin Bukata. Do svých kmenových klubů se vracejí po konci hostování i Michal Petráň, Steven Petkov, Muhamed Tijani, Abdulrahman Taiwo, Filip Kubala, Matko Babić a Martin Šindelář. O osudu posledního jmenovaného, který je kmenovým hráčem Baníku, však rozhodnou však teprve jednání mezi oba slezskými kluby.

Ryhlonohý Vukadinović byl přitom nejzvučnější posilou zelenobílých před začátkem loňské sezóny. „O Vukadina jsme měli dlouhodobý zájem,“ řekl tehdy sportovní Lubomír Vlk. „Už před pěti lety, kdy jsme hráli druhou ligu, u nás byl, ale nakonec dal přednost nabídce Slavie. Jsme rádi, že tentokrát se už všechno podařilo dotáhnout. Rychlého a dynamického fotbalistu na kraj hřiště potřebujeme,“ těšil se tehdy z přestupu. Srbskému křídelníkovi se ale příliš nedařilo a proto po roce z Karviné odchází. Hráč, který nastupoval i za Jablonec, Žižkov, Zlín nebo Spartu je tak opět bez angažmá.

Abdulrahman Taiwo. (zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

Naopak o Martina Šindeláře slezský klub stojí. „O Martina Šindeláře ale máme zájem. Uvidíme, jak dopadnou jednání s jeho kmenovým klubem, kterým je ostravský Baník,“ řekl Vlk. Devětadvacetiletý stoper přišel na místní Městský stadion v zimě a od té doby odehrál ve všech utkáních mužstva plný počet minut. Naopak o dalšího kmenového hráče Baníku, útočníka Muhameda Tijaniho, který nastoupil jen pětkrát, klub zájem nemá.

Neprosadil se ani dvacetiletý záložník Slovácka Filip Kubala, který pod koučem Jurajem Jarábkem odehrál ve třech utkáních jen 96 minut. Jen o dvacet minut více pak zaznamenal Nigérijec Abdulrahman Taiwo, který se vrací do slovenské Dunajské Stredy. To chorvatský mládežnický reprezentant Matko Babić nezasáhl do jediného utkání a Karvinou střídá za kyperský AEL Limassol.

Michal Petráň (zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

S vizitkou jedenácti utkání ve Fortuna lize pak odchází Bulhar Steven Petkov, který si zahraje druhou portugalskou ligu za Feirense. Končí i hostování Michala Petráně, který se vrací do kmenových Pardubic. Osmadvacetiletý útočník, který za Karvinou vstřelil tři branky, se tak nejspíše objeví v české nejvyšší soutěži i na podzim.