Velká ztráta. Ostravský Baník opouští dlouholetá ikona, míří ke konkurentovi

Pět let patřil mezi oblíbence fanoušků ostravského Baníku, loni dokonce oblékal kapitánskou pásku. Přesto slezský celek týden před koncem přestupového období opouští.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Za ostravský Baník odehrál během pěti a půl roku 183 utkání a stal se jednou z ikon nové éry klubu. Přesto se ofenzivně laděný krajní obránce Jiří Fleišman nyní se slezskou metropolí loučí. Osmatřicetiletý levý bek bude ve zbytku ročníku hostovat v barvách nedalekého nováčka soutěže z Karviné. Podle sportovního šéfa Baníku Luďka Mikloška si však klub ponechal právo stáhnout si Fleišmana v zimě z hostování zpět.

Byl předpoklad, že jednoho ze čtyř hráčů na levý kraj uvolníme na hostování, a o Jirku projevovala Karviná poměrně intenzivní zájem. Dohodli jsme se na hostování do konce sezony s tím, že v zimní přestávce ho můžeme ukončit a stáhnout si hráče zpátky,“ prohlásil Mikloško na stránkách klubu k odchodu zkušeného beka, jemuž končí smlouva již v létě 2024. Fleišman je podle něj v solidní formě, přesto by v kádru trenéra Pavla Hapala nedostal prostor.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

 „Jirka se cítí dobře a pořád chce hrát fotbal na nejvyšší úrovni. U nás by se mu teď ale tolik času a prostoru, jak by on sám chtěl a představoval si, nedostávalo. Proto jsme se dohodli, že mu umožníme hostování,“ doplnil Mikloško. O Fleišmana původně stály také Pardubice, jenže z přesunu na východ Čech nakonec sešlo. Zkušený hráč chtěl totiž do metropole pouze dojíždět, což se nelíbilo trenérovi Radku Kováčovi a od přesunu upustil.  

Fleišman: Moje vytíženost byla nulová

Odchodem ke geograficky nejbližšímu ligovému rivalovi tak otázka dojíždění padá. „Moje vytíženost by tam momentálně byla prakticky nulová. Jsem tedy strašně rád, že přišla nabídka z Karviné, ač nebyla jediná. Byla to však priorita, nechtěli jsme se už stěhovat i kvůli dceři, která v Ostravě chodí do školy,“ uvedl bývalý hráč Mladé Boleslavi, Slovanu Liberec nebo Baníku Most. Fleišman v lize odehrál 338 utkání, letos však na premiérový start čeká.

Vedení karvinského celku si od něj slibuje zejména zvýšení zkušeností v defenzivě. „Zkušenost a poctivost na hřišti i v kabině. To jsou hlavní přednosti Jirky Fleišmana. Jsem moc rád, že se nám podařilo transfer formou hostování do konce sezóny zrealizovat,“ uvedl šéf klubu Lubomír Vlk. „Jirka je skromný, pracovitý kluk a tmelič kabiny. Tím, jaký je profík, je u něho věk osmatřiceti let, pouze číslo,“ těší se na spolupráci trenér Tomáš Hejdušek na adresu jedné z nových vůdčích osobností jeho mužstva.

Dokáže se Jiří Fleišman v Karviné naplno prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články