Sudí? Vědomý tendenční výkon, zuřil Svědík po porážce s Kolínem. Jak hodnotil výkony svých svěřenců v Evropě?

Fotbalové Slovácko ukončí svou premiérovou pouť evropskými poháry na poslední příčce své skupiny Evropské konferenční ligy. Trenér Martin Svědík přesto po porážce s 1. FC Köln neskrýval hořkost z rozhodnutí sudího.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Svěřenci trenéra Martina Svědíka nastoupili k úvodnímu hvizdu utkání proti německému 1. FC Köln již včera večer, utkání však muselo být po několika minutách odloženo vinou husté mlhy. Do restartovaného zápasu vstoupili lépe hosté, ale pokusy Sargise Adamyana gól nepřinesly. Slovácko mohlo jít do vedení ve 42. minuty, střela Merchase Doskiho se však zastavila na tyči. Bundesligový celek mohl jít do vedení krátce po půli, kdy gruzínský arbitr Giorgi Kruashvili nabídnul Kolínu pokutový kop.

Pokud Floriana Katze k pravé tyči ale zlikvidoval skvěle chytající Nguyen. O osudu utkání tak musela rozhodnout až další nařízená penalta v 82. minutě, kterou proměnil slovenský reprezentant Ondrej Duda. Slovácko se tak po posledním utkání skupiny definitivně s letošním ročníkem evropských pohárů rozloučí, naopak 1. FC Köln bude bojovat o postup proti francouzskému Nice.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Fyziologicky jsme předvedli výkon na hranici svých možností. Fotbalově jsme ztráceli moc míčů, řešení útoků mohlo být lepší. Na druhé straně jsme pozorně bránili,“ hodnotil utkání trenér Martin Svědík, který se nebránil ani kritice verdiktů sudího Kruashviliho. „Je strašné, že tady není VAR. Je však otázkou, jestli je to něco, co by sudí chtěl. Jsem přesvědčený, že to udělal vědomě a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. O to je to smutnější. Zavánělo to velkou tendenčností,“ pokračuje.

Svědík: Na téhle úrovni by se podobné věci stávat neměly

Je těžké se s tím vyrovnat, rozhodly sporné momenty,“ smutnil osmačtyřicetiletý trenér, který je přesto spokojený s výkony svých svěřenců. „Poháry hrajeme první rok a každý zápas jsme hráli na hranici možností. Soupeři nás svou kvalitou donutili k chybám, ale ukázali jsme pracovitost a organizovanost. Rozhodčí ať si vyhodnotí jiní pánové, ale na téhle úrovni by se podobné věci neměly stávat. Znehodnocuje to tuhle soutěž,“ kroutil hlavou.

Slovácko se nyní může soustředit na domácí soutěž, ještě před ní však zamíří do Bělehradu a uzavře skupinu proti Partizanu. Nedělní utkání proti pražské Spartě totiž bylo odloženo. „Je to super, můžeme se nachystat na Partizan a pak na ligu doma s Pardubicemi. Stejně to ale musíme dohrát a týden se třemi zápasy nás nemine,“ ví Svědík.

Měl by být v Evropské konferenční lize VAR?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy