Jde ve stopách slavného otce. Kai Rooney má za sebou sezónu s neskutečnými čísly

Jaký otec, takový syn. Manchesteru United roste v akademii hráč slavného jména a Kai Rooney potvrzuje, střílení gólů mají v rodině.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zatímco Wayne Rooney za sebou nemá povedenou sezónu, jeho nejstarší syn zářil. A kde jinde, než v Manchesteru United. Dvanáctiletý Kai nastoupil do akademie Red Devils v prosinci 2020. „Jsem hrdý táta. Kai tvrdě pracoval a když šel na zkoušku do Manchesteru United, udělal na trenéry dojem. Měl jiné možnosti, jiné kluby, kam jít, ale rozhodl se, že chce podepsat tady. Takže to bylo jeho rozhodnutí, ne moje,“ poznamenal tehdy pro DailyMail Wayne Rooney.

Legendární kanonýr už není trenérem Derby County, které před pár týdny sestoupilo do League One. Klub s finančními problémy neustál odečet 21 bodů. Nyní Wayne Rooney rezignoval. „Dnes jsem se setkal se správci klubu, abych je informoval o svém rozhodnutí, že je čas, abych opustil klub. Abych k nim byl spravedlivý, nesmírně se snažili změnit mé rozhodnutí, které ale bylo definitivní. Můj čas v klubu byl horskou dráhou emocí, jak vrcholů, tak pádů. Ale musím říct, že jsem si tu výzvu užil,“ prohlásil Rooney.

iZdroj fotografie: Manchester United

Důvodem k rezignaci nebyly sportovní ani finanční trable. Prostě chce svůj čas věnovat manželce a čtyřem synům. Velkou radost mu dělá nejstarší Kai, který potvrzuje, že má střílení gólů v krvi. V kategorii U12 zakončil sezónu se skvělou bilancí 56 gólů a 28 asistencí! K tomu, aby mohl pomýšlet na profesionální kariéru, má ještě před sebou dlouhou cestu. Nicméně jeho otec vstřelil první gól v Premier League už v 16 letech. Za nějakých pět, šest let ho může Kai napodobit.

Vstřelí Kai Rooney první gól v Premier League dříve než jeho Wayne?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články