Na Spartě se schyluje ke změnám, několika hráčům končí smlouva

i Zdroj fotografie: sportsnet.ca
                   

Fortuna liga byla stejně jako většina sportovních soutěží na světě zastavena kvůli šířící se nákaze novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc označenou jako COVID-19. Pro majitele jednotlivých klubů a samozřejmě také fotbalisty je to komplikace především z hlediska financí. Někteří členové týmu pražské Sparty ovšem musejí řešit ještě mnohem zásadnější otázky – neskončí v horizontu několika týdnů na dlažbě? Kádr letenských je tvořený kombinací Čechů a cizinců, pětici zahraničních hráčů ovšem v létě končí smlouva a jelikož nedostali šanci zabojovat o její prodloužení, vedení klubu se s nimi možná v dohledné době rozloučí.

Semih Kaya

iZdroj fotografie: internethaber.com
Zdroj fotografie: internethaber.com

Turecký obránce se do Prahy přestěhoval v roce 2017, kdy na trenérském postu vládl Andrea Stramaccioni. Bohužel se stejně jako většina posil italského kouče příliš nevyplatil. Na trávníku kupil zbytečné chyby a nakonec úplně vypadl ze sestavy. Část minulého roku strávil na hostování v domovském klubu Galatasaray Istanbul a zdálo se, že jeho definitivní odchod se pomalu blíží. Sparta pak angažovala Václava Jílka a ten se devětadvacetiletému stoperovi rozhodl dát poslední šanci. Semih Kaya začal ročník v základní sestavě, postupně však o svou pozici přišel a od listopadu se na hřišti neobjevil. Jeho konec je pravděpodobně na spadnutí.

Lukáš Štetina

Osmadvacetiletý rodák ze slovenské Nitry Lukáš Štětina byl rovněž jednou z prvních posil italského trenéra Andrea Stramaccioniho, pod jehož vedením dostával ze začátku hodně prostoru. Jeho role v týmu však postupem času slábla a v zimě se zdálo, že jeho dny na Letné jsou nadobro sečteny. Na počátku jarní části sezóny zažil překvapivý návrat do sestavy, se kterým se vypořádal na jedničku. Skvělý výkon podal zejména v derby proti Slavii. Možná právě díky si vyslouží novou smlouvu, budoucnost však jistou rozhodně nemá.

Guélor Kanga

iZdroj fotografie: readfootball.com
Zdroj fotografie: readfootball.com

Devětadvacetiletý záložník z Gabonu je společně s Martinem Doležalem, Michalem Krmenčíkem a Nikolajem Komličenkem (poslední dva během zimy odešli do zahraničí) nejlepším střelcem Fortuna ligy, na kontě má už deset branek. Ani vysoká produktivita mu však prodloužení smlouvy nejspíš nezajistí. Mezi fotbalistou a vedením kluby dlouhodobě nepanují dobré vztahy, ani jedna strana navíc nevyjádřila přání, aby spolupráce pokračovala. Spartě se navíc uzdravil Bořek Dočkal, který se pomalu dostává do dřívější formy a v nejbližší době tak určitě zaujme místo lídra.

Costa Nhamoinesu

Zkušený krajní obránce Costa Nhamoinesu patřil k neochvějným pilířům základní sestavy letenského týmu. Kde však ty loňské sněhy jsou. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Zimbabwe si naposledy zahrál koncem léta a posléze už nastupoval jen za rezervu. Proto není pravděpodobné, že by s ním vedení klubu chtělo prodloužit smlouvu. Sedm let spolupráce stačilo a pracovitý fotbalista tak zřejmě zamíří hledat nové výzvy.

Georges Mandjeck

Jednatřicetiletý Kamerunec měl ve Spartě ještě nedávno hodně nahnutou pozici. V průběhu léta se navíc hodně propíraly jeho vztahy s vedením. Obě strany však nakonec došly ke smíru a Georges Mandjeck se pod vedením Václava Jílka stal důležitou součástí základní sestavy. Ani s odchodem hlavního kouče, jehož vystřídal Václav Kotal, role zkušeného záložníka nezeslábla a i přes předčasný konec ligy dokázal, že může být týmu platný i nadále. Právě v jeho případě bychom se brzkému prodloužení smlouvy vůbec nedivili.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články