Varaďa otevřeně promluvil o jednání se Spartou. Trenér má mít silné slovo, zdůraznil

Jeho angažmá v hokejové Spartě bylo velmi blízko, přesto nakonec zkušený stratég Václav Varaďa na lavičku pražského celku nezamířil. Jak probíhalo jednání mezi bývalým koučem Třince a Spartou?

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Pro hokejové insidery šlo o téměř hotovou záležitost, přesto se nakonec pražská Sparta překvapivě s Václavem Varaďou nedohodla. Šestačtyřicetiletý stratég, který je aktuálně bez angažmá, nastínil podrobnosti jednání na svém Instagramu. „Určitě jste v poslední době zaznamenali zprávy okolo mého potenciálního spojení se Spartou. Zásadní pro mne je vždy být sám sebou, jednat a chovat se přirozeně, mít pokoru, zdravý respekt a sebevědomí. Víme, že hokej je týmová hra,“ píše ve svém příspěvku.

Tým je pro mne vždy na prvním místě a věřím, že týmový úspěch je ta absolutní meta, která lidi spojuje,“ míní trojnásobný extraligový vítěz na lavičce třineckých Ocelářů. Varaďa zároveň dodává, že role trenéra by podle něj měla být jednou z nejdůležitějších pozicí v klubu. „Trenér musí spolurozhodovat se sportovním úsekem a majitelem o skladbě A-týmu, příchodech hráčů i jejich smlouvách. Je to týmová práce, ve které má mít trenér silné slovo. Jen tak může nést skutečně zodpovědnost za výsledky,“ dodává.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Právě široké pravomoce jsou tak zřejmě důvodem proč se nakonec Sparta rozhodla angažovat po odvolání Pavla Patery získat do pozice hlavního trenéra Miroslava Hořavu. Přesto Varaďa podotýká, že Spartě nastínil svou vizi a její rozhodnutí respektuje. „V této své vizi i požadavcích jsem byl od počátku naprosto transparentní i směrem k vedení Sparty, kterému jsem nastínil koncepci, jak ji chci dostat v tabulce zpět tam, kam patří,“ pokračuje.

Varaďa: S mou cestou bychom dosáhli úspěchů

Věřím, že kdyby se Sparta po této cestě vydala a pracovala jako jeden tým, dosáhli bychom spolu úspěchů. Plně ale samozřejmě respektuji konečné rozhodnutí Sparty. Zároveň chci poděkovat všem za podporu,“ zakončil zkušený stratég, který slavil extraligový triumf také v roli hráče. Zůstává tak nadále otazníkem, kde bývalý útočník Buffala Sabres, Ottawy, Davosu, Komety Brno nebo Vítkovic ve své trenérské kariéře dále zamíří.

Měla Sparta angažovat Hořavu nebo Varaďu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články