VAR se postaral o další loupež za bílého dne. Juventus kvůli skandální chybě přišel o dva body

O zápase Juventusu se Salernitanou se bude dlouho mluvit. Strhující závěr, ve kterém domácí otočili stav z 0:2 na 3:2 ovšem naprosto zazdil VAR.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nedělní střetnutí Juventusu se Salernitanou v Serii A mělo být jasnou záležitostí staré dámy. Jak už se ale ve fotbale někdy stává, trpaslík se vzepřel roli outsidera. Hosté vedli na hřišti Juve po poločase senzačně 2:0. Favorit sice krátce po změně stran snížil, vedení ale dokázali Granata držet až do nastavení. To následně přineslo drama s neuvěřitelnou zápletkou.

Penalta v nastavení

Nejprve Vilhena fauloval v šestnáctce Alexe Sandra a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltovou značku. Míč si postavil Leandro Bonucci. Gólman Sepe byl následně hrdinou okamžiku. Právě ale jen okamžiku. Střelu kapitána Juventusu sice vyrazil, proti dorážce ale neměl nárok. Bod byl pro Bianconeri málo, a tak vrhli všechny síly do útoku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V páté minutě nastavení explodoval stadion radostí. Arkadiusz Milik při rohu hlavičkou dokonal obrat. V následné euforii si sundal dres, za což pochopitelně dostal žlutou kartu. A jelikož už jednu měl, vytáhl sudí Marcenaro z kapsy červený kartonek. To ale zdaleka nebylo vše.

Smršť vyloučení

V momentě, kdy se rozhodčí vydal k monitoru přezkoumat Milikův gól, hráči neudrželi nervy na uzdě a na polovině hřiště se strhla velká strkanice. Hlavní arbitr po zklidnění emocí vyloučil Cuadrada s Faziem. Po následném shlédnutí záznamu gólové akce rozhodčí trefu domácích zrušil kvůli ofsajdové pozici Bonucciho. Zápas tedy skončil remízou 2:2. Konec příběhu? Kdepak, to nejlepší teprve přijde.

VAR bez rozhodujícího záběru?

Záběr, se kterým pracoval VAR, skutečně zachytil ofsajdovou pozici domácího hráče, jenže… Rozhodčí jaksi nepostřehli Antonia Candrevu. Zkušený záložník se nacházel mimo šestnáctku, to hlavní ale je, že byl brankové čáře blíže, než zmiňovaný Bonucci. Televizní stanice Sky Sports dokonce při analýze změřila přesnou vzdálenost obou hráčů od brankové čáry: Candreva – 2,9 metru, Bonucci – 3,42 metru. Domácí se rozčilovali, trenér Allegri byl dokonce vyloučen, na výsledku 2:2 se ale nic nezměnilo.

Co si myslíte o VAR?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články