Van Buren po hattricku: Bylo ve hře setrvání ve Slavii. Jít do Liberce je správná volba

Po vítězství na Letné Slovan sestřelil Teplice 5:1. Hlavní roli při kanonádě sehrál útočník Mick van Buren, který prozradil, proč místo setrvání ve Slavii dal přednost Liberci.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Šest bodů po dvou kolech? Takový vstup do sezóny asi čekal od libereckých fotbalistů málokdo. Po vítězstvích nad Spartou a Teplicemi Slovan vévodí tabulce Fortuna ligy. Skláře přitom tým trenéra Kozla smetl 5:1. „Hráli jsme velmi dobře. Máme hodně kreativních hráčů, kteří nám dokážou připravit dobré příležitosti. Na druhé straně jsme měli v tomto utkání velmi dobrou defenzivní organizaci. Byli jsme od trenérů dobře připravení na soupeře. Byl to od nás dobrý zápas,“ řekl pro klubové stránky Mick van Buren.

Útočník, který je pod Ještědem na hostování ze Slavie, byl hlavním hrdinou duelu s Teplicemi. Poprvé se prosadil v nastavení prvního poločasu, když zvýšil na 3:1. Trefa byla o to důležitější, že hosté o tři minuty dříve snížili na 2:1. „Neřekl bych, že to byl úplně zlomový moment utkání, ale bylo to velmi důležité,“ podotkl devětadvacetiletý Nizozemec.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Po změně stran pak přidal další dvě trefy a potvrdil tak, že se v Liberci velmi rychle adaptoval. „Můj první hattrick v kariéře jsem vstřelil před devíti lety, takže jsem opravdu neočekával takový start. S mnoha hráči, se kterými jsem se potkal v Liberci, už jsem dříve hrál v jiných mužstvech, takže spolupráce a adaptace do mužstva je jednodušší,“ zmínil Mick van Buren.

Rodák z Ridderkerku, pro kterého šlo o 101. utkání v české nejvyšší soutěži, po hattricku vysvětlil, proč se rozhodl pro angažmá v Liberci. Ve hře bylo setrvání ve Slavii. Ale kdybych zůstal, nepředpokládal jsem výraznější prostor na hřišti a dostatečnou minutáž. Proto si myslím, že má volba jít do Liberce byla správná,“ je přesvědčený Van Buren, kterému po letošní sezóně končí ve Slavii smlouva.

Kolik dá Mick van Buren v letošní sezóně gólů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články