Válka uvnitř Liverpoolu, hvězdný fotbalista požádal o odchod

i Foto: express.co.uk
                   

Liverpool nedávno přišel o pozici jedničky v rámci tabulky anglické nejvyšší soutěže, kdy je na čele vystřídal klub Manchester City. Konec sezóny se kvapem blíží a pokud má v Liverpoolu dál žít naděje na zisk cenné trofeje, bude se muset semknout a v posledních zápasech podávat jen ty nejlepší výkony. Tomu ovšem ani zdaleka neodpovídá událost, která se podle zahraničních médií odehrála na jednom z tréninků. Mohamed Salah, šikovný egyptský křídelník, se prý pustil do ostré hádky s trenérem Jurgenem Kloppem, kvůli které by dokonce rád změnil působiště. Co se vlastně stalo a jak se to na vystupování Liverpoolu podepíše?

Liverpool se po dlouhé době vrací mezi elitu

Není žádným tajemstvím, že by Liverpool v letošní sezóně rád navázal na úspěchy z let již dávno minulých. Pokud pravidelně sledujete Premiere League, určitě víte, že výsledky týmu z posledních sezón rozhodně nebyly přesvědčivé. V současnosti je ale všechno jinak a lví podíl na snovém dílčím umístění má právě Mohamed Salah, který se po přestupu z italského AS Řím stal tahounem týmu.

Egyptský reprezentant v minulém ročníku končil s průměrem skoro jednoho gólu na zápas a ani momentálně na tom střelecky není vůbec špatně. Dařilo se mu také v Lize mistrů. Ve svých šestadvaceti letech měl být velkým příslibem do budoucna v rámci anglického klubu s bohatou historií. Jenomže teď už to tak jisté není…

Svár mezi dvěma kohouty museli utnout až hráči

Hádka mezi Kloppem a Salahem prý byla natolik vyhrocená, že mezi ně museli skočit spoluhráči, kteří se pak dvojici snažily uklidnit. O původu jejich sváru se zahraniční média bohužel nic konkrétního nedozvěděla. Nicméně nezůstalo jen u hádky. Salah se rozhodl přednést stížnost na vedení klubu, k níž připojil i žádost o odchod. Klub se podle předpokladů snažil klíčového hráče ukonejšit slovy, že pro jejich tým má obrovskou hodnotu a podobné problémy se už znovu nebudou opakovat. V případě, že by se přeci jen další nepříjemnosti objevily, mu ale v obchodu bránit nebudou.

Je tento přístup správný a má Salah budoucnost i jinde?

Většina diskutujících na sociálních sítích v souvislosti s danou událostí polemizovala, jestli byl přístup vedení Liverpoolu vhodný. Stává se zvykem, že hvězdní fotbalisté mají na vyšších místech daleko větší zastání než trenéři. Přitom právě oni by měli být hlavními autoritami týmu, na něž si hráči nesmí nic dovolit. Je to v podstatě stejný princip jako ve škole – učitelům můžeš odporovat pouze v mantinelech slušnosti. Jaký názor na podobné máte výstřelky vy?

Salah tedy i nadále zůstává hráčem Liverpoolu, ačkoli by se nemusel bát, že po odchodu zůstane bez angažmá. Zájem o něj projevila například Barcelona nebo konkurenční Real Madrid.

Foto: express.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články