Václav Kadlec vyhlíží návrat na hřiště i narození potomka

i Foto: sge4ever.de
                   

Fotbalový útočník Václav Kadlec si v posledních letech vybral snad všechnu smůlu světa. Poté, co jej jeho milovaná Sparta v roce 2016 přivedla zpátky do svých řad za neuvěřitelných 73 milionů korun z dánského Midtjyllandu (což byl tehdy rekord české ligy), talentovaného fotbalistu prakticky neustále trápí špatný zdravotní stav, kvůli němuž prodělal v poměrně krátkém horizontu hned tři náročné operace. Ačkoli se stále neví, kdy (a jestli vůbec) bude připravený znovu hrát, on vidí budoucnost stále ještě v pozitivních barvách. Navíc nedávno šokoval zprávou, která mu bezpochyby vlije novou krev do žil. Se svou dlouholetou partnerkou a v současnosti také snoubenkou Renatou totiž přivedou na svět své první společné dítě.
Kadlec svou fotbalovou dráhu odstartoval poměrně slibně

Dnes už sedmadvacetiletý Václav Kadlec byl jedním z nejtalentovanějších českých fotbalistů své doby. Z mládežnických kategorií pražských Bohemians 1905 se prakticky okamžitě dostal do A týmu Sparty, která na jeho šikovnost a branky sázela dlouhých pět let. Právě on se výrazně přičinil ke dvěma posledním ligovým titulům klubu z té doby. Pak ovšem přišel čas vyzkoušet si poprvé zahraniční angažmá.

Kadlece zlákal německý Eintracht Frankfurt, kam také v roce 2013 za velkého nadšení domácího publika přestoupil. Tam po naprosto skvělém úvodu bohužel vypadl ze sestavy a v roce 2015 už se přestal objevovat i na lavičce náhradníků. Sparta mu naštěstí podala pomocnou ruku a stáhla si jej do svých řad na hostování. Kadlec na Letné znovu ožil a do konce ročníku nastřílel 9 branek během 13 soutěžních zápasů. Frankfurt už jej posléze zpátky nechtěl, takže jeho další kroky vedly do dánské nejvyšší soutěže.

V Midtjyllandu, kde v minulosti působil také další český rodák Filip Novák, ovšem vedení klubu také nepřesvědčil o svých kvalitách. Sparta si jej tedy stáhla podruhé a tentokrát již na přestup. Kadlec si tohoto kroku velice vážil, i když v té chvíli ještě netušil, že nejtěžší chvíle kariéry na něj teprve čekají…

Problémy s kolenem vystavily Kadlecovi dlouhou stopku

Václav Kadlec se v dresu Sparty naposledy objevil začátkem ročníku 2018/2019 ve dvou soutěžních zápasech a od té doby je stále na listině zraněných. První operaci podstoupil bezprostředně po úrazu na hřišti, kdy měl téměř kompletně poničené menisky. Když se posléze snažil vrátit do tréninkového zápřahu, vypověděla mu službu i pravá chrupavka, kvůli níž musel znovu na operační sál. Nyní má za sebou už třetí operaci a věří, že byla tou poslední.

Rekonvalescence mu prý zabere obrovské množství času, možná i více než tréninkový proces samotný, nicméně to snad přinese kýžený výsledek. Podle hráče samotného by se měl na trávníky vrátit v horizontu následujícího půl roku, ačkoli je zatím brzy vynášet jakékoli soudy. Už ale začíná lehce běhat a také jezdit na kole, berle už jsou definitivně minulostí.

Oporu Kadlec cítí v kruhu rodinném a zejména v osobě své přítelkyně Renaty, kterou v brzké době hodlá pojmout za manželku. A i kdyby nechtěl, tak „musí“! Na veřejnost totiž unikla informace, že stále zamilovaný pár čeká své první miminko. Oběma budoucím rodičům proto srdečně gratulujeme!

Foto: sge4ever.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky