V Tottenhamu jsem získal půltrofej, tvrdí kouč Mourinho

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Real Madrid, Chelsea, Manchester United, Tottenham Hotspurs a nyní AS Řím. Portugalský kouč José Mourinho má za sebou v posledních deseti letech řadu angažmá v předních velkoklubech, spojených s mnoha tituly. Jak však přiznal pro britský deník The Sun, s Tottenhamem získal pouze „půltrofej“.

Kdybyste se mě zeptali, kolik trofejí jsem vyhrál, tak bych vám řekl že 25 a půl. Ta polovina je finále letošního Carabao Cupu, které jsem na lavičce Tottenhamu neodkoučoval,“ prohlásil osmapadesátiletý trenér, který musel opustit Spurs v polovině dubna, tedy pouhý týden před finálovým kláním proti Manchesteru City. V něm nakonec zvítězili pod vedením dočasného kouče Ryana Masona právě Citizens jedinou brankou utkání.

iZdroj fotografie: Reuters

Když se zeptáte hráčů, kteří za sebou mají řadu finále, každý z nich vám řekne, že zahrát si ve finálovém utkání je vždy sen a nezáleží na tom, jestli je to první finále, dvacáté nebo padesáté, vždycky je to snem,“ pokračuje trojnásobný vítěz anglické Premier League, který má dva triumfy z italské Serie A, dvakrát získal mistrovský titul na lavičce Porta a pozvedl nad hlavu i pohár pro vítěze španělské La Ligy.

„Finále ve Wembley je víc než sen. Hrál jsem poprvé na novém Wembley a pokaždé, když tam jedu, cítím, že je to více než jen šance získat trofej pro klub. Samozřejmě s týmem, který nemá příliš trofejí je to sen dvojnásobný,“ prohlásil pro britský deník The Sun na adresu Tottenhamu, který čeká na významnou trofej třináct let.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Jsem ten typ chlápka, který pokud se mu zavřou dveře do klubu prostě se posune a doufá v to nejlepší dobrým lidem, ale v humorné rovině budu říkat, že mám 25 a půl trofeje, protože je to něco, co označuje moji kariéru, nezahrát si finále, do kterého jsem vyhrál právo nastoupit,“ zakončil Mourinho, který po odchodu kouče Mauricia Pochettina vydržel na severu Londýna jen sedmnáct měsíců.

Důvodem jeho odvolání byly zejména špatné výsledky v Premier League, kde nakonec Spurs obsadili sedmé místo a také šokující vypadnutí z play-off Evropské ligy, ve které Tottenham vypadnul s Dinamem Záhřeb.

zdroj: thesun.co.uk, hotspurhq.com, 

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní