V reprezentační nominaci opět chybí opory. Dostane šanci legendární kanonýr pražské Slavie? – SportyŽivě

V reprezentační nominaci opět chybí opory. Dostane šanci legendární kanonýr pražské Slavie?

V nominaci české reprezentace na zápasy proti Kuvajtu a Estonsku budou opět chybět zraněné opory, přesto asistent kouče národního týmu Jiří Chytrý věří, že šance povzbudí hráče širšího kádru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Patrik Schick, Jakub Jankto, Jan Bořil, Pavel Kadeřábek nebo Ondřej Kúdela. Ani jeden z tradičních stavebních kamenů národního týmu se vinou zdravotních problémů neobjevil v reprezentační nominaci pro přípravné utkání s Kuvajtem a kvalifikačním kláním proti Estonsku. Přesto asistent kouče Jaroslava Šilhavého Jiří Chytrý věří, že nominovaní reprezentanti obě utkání zvládnou.
Takoví hráči nám logicky chybět budou. Ale šanci alespoň dostanou i další hráči. Tím spíš, že nás čeká také přípravné utkání, kde se zkoušení nějakých taktických záměrů nabízí. Důležité bude, abychom měli co nejvíc zdravých hráčů pohromadě v březnu, kdy se bude rozhodovat o postupu na mistrovství světa,“ prohlásil na tiskové konferenci Chytrý, který odtajnil také klíč výběru reprezentantů.


izdroj fotografie: Reuters

Vycházeli jsme z aktuální formy hráčů, kteří hrají ve svých klubech a potvrzují svou výkonnost dlouhodobě a na základě toho jsme se rozhodovali,“ dodal s tím, že trenérský štáb je připraven zároveň v pozdějším termínu donominovat třetího útočníka po Janu Kuchtovi a Matěji Vydrovi. Tím by se mohl stát útočník pražské Slavie Michael Krmenčík, kanonýr Legie Varšava Tomáš Pekhart nebo pětatřicetiletá legenda sešívaných Milan Škoda, který aktuálně obléká dres Mladé Boleslavi.

Několik hráčů nám sice bude chybět, ale i tak budeme mít k dispozici silný a zkušený tým. Naším jednoznačným cílem je zvládnout oba zápasy. Chceme zabojovat o druhé místo v kvalifikační skupině a zároveň už se také kvalitně připravit na důležitou březnovou baráž,“ doplňuje Chytrý, který zároveň nastínil, jak hodlá národní tým využít přípravné utkání proti Kuvajtu. To je na programu již příští čtvrtek na olomouckém Andrově stadionu.


iZdroj fotografie: Reuters

Nabízí se buď dát prostor hráčům, kteří tolik nehrají a soustředit se až na to druhé utkání s Estonskem. Zvažovali jsme variantu s jinou organizací hry, o které se bavíme v delším horizontu. Třetí variantou, ke které se aktuálně přikláníme nejvíc, bude přípravným utkáním na to další kvalifikační utkání proti Estonsku,“ uvedl Chytrý s tím, že bude záviset také na aktuálním zdravotním stavu hráčů.

  • Brankáři: Aleš Mandous, Jindřich Staněk, Tomáš Vaclík.
  • Obránci: Jakub Brabec, Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Kalas, Aleš Matějů, Filip Novák, Tomáš Wiesner, David Zima.
  • Záložníci: Antonín Barák, Adam Hložek, Alex Král, Lukáš Masopust, David Pavelka, Jakub Pešek, Michal Sadílek, Tomáš Souček, Petr Ševčík.
  • Útočníci: Jan Kuchta, Matěj Vydra.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně