V Plzni končí další veterán, kdo ze zlaté družiny ještě zbývá?

                   

Plzeňská kabina se pro následující ročník dočká opravdu rozsáhlých změn. Kromě toho, že již bylo oznámeno několik nově příchozích jmen, se také podstatná část kádru bude muset rozloučit. Mezi prvními odpadlíky se objevil Marek Bakoš, který za velkého aplausu domácího publika ukončil sportovní kariéru a připadne mu role asistenta trenéra v rezervě klubu, kde bude sekundovat kamarádovi Pavlu Horváthovi. Dalším fotbalistou na odchodu je také letitá opora Západočechů Daniel Kolář, který ve svých třiatřiceti letech ještě hodlá s fotbalem pokračovat, nicméně už v jiném stejnokroji. Stejně jako Bakoš byl i Kolář u všech pěti mistrovských titulů Plzně z posledních let. Každá éra ale jednou končí a nikdo z nás nemládne. Kdo další ze svěřenců Pavla Vrby a zároveň klubových ikon to má „za pár“?

Matúš Kozáčik

Slovenský brankář přišel do kádru Plzně v době, kdy měla na kontě už jeden mistrovský titul. Nastoupil tak do rozjeté mašiny, kterou táhl kupředu dlouhých sedm let. Stal se naprosto bezchybnou hrází, přes níž se nedostaly téměř žádné střelecké pokusy soupeřů. Donedávna byl považován za jednoho z nejlepších strážců svatyně v české nejvyšší soutěži. Po příchodu Aleše Hrušky v klubu ovšem vzrostla konkurence.

Zkušení brankáři se nejprve střídali, ale v posledních ligových kolech dostával přednost právě o dva roky mladší kolega. Kozáčikova sportovní kariéra se pomalu chýlí ke konci, v pětatřiceti letech toho přes sebou už příliš nemá. Vrátí se ještě před definitivním rozloučením na Slovensko, kde s fotbalem začínal?

David Limberský

Pětatřicetiletý potížista se dostal do povědomí široké veřejnosti nejen díky svému nespornému talentu na hřišti, ale také sérii špatných rozhodnutí. Všichni jistě máme v živé paměti jeho dopravní nehodu pod vlivem alkoholu nebo nafilmované pády v důležitých zápasech domácí soutěže. Ve svých nejlepších letech tvořil společně s Pavlem Horváthem hlavní motor plzeňské mašiny, která nekompromisně válcovala všechny soupeře.

Předvedl se také mnoha parádními góly. Vysloužil si několik pozvánek do reprezentace. Poslední ročník ovšem ukázal, že ani Limberský neudrží skvělou výkonnost věčně. Stále má ještě přehled a vynikající nápady, nicméně v mnoha situacích nestíhá a obrana kolikrát fatálně propadla právě z jeho pravé strany. Bude dalším, kdo se rozloučí s kariérou v klubu, který tak miluje?

Milan Petržela

Další pětatřicátník v našem seznamu není nikdo jiný než rychlonohý Milan Petržela, který kdysi zamotával hlavu obranám soupeřů nejen na české scéně. Výraznými výkony se zaskvěl také v evropských pohárech. Nikdy nebyl kovaným střelcem, ale útočné akce uměl tvořit famózně. Když nastoupil na křídle, vždycky bylo na co se dívat. Jenže s příchodem mladších fotbalistů postupně vypadl ze sestavy a dnes už nastupuje jen zřídka kdy. Blíží se také jeho loučení s kariérou v klubu, kde dohromady strávil dlouhých dvanáct let? Určitě bude mít na co vzpomínat, čtyři ligové tituly, český fotbalový pohár a český superpohár hovoří za vše.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články