V Edenu bude hořet tráva, slibuje před odvetou trenér Slavie Trpišovský. Hlásí také návrat dlouhodobého maroda

Před odvetou play-off Evropské konferenční ligy prozradil trenér Trpišovský situaci ohledně marodů. Slibuje také úplně jiný výkon, než předvedla Slavia na hřišti Rakówa.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Úvodní zápas play-off Evropské konferenční ligy se Slavii nepovedl. Do odvety jdou červenobílí s jednogólovým mankem. Na hřišti jsme toho v Polsku moc neukázali. Ve čtvrtek chceme ukázat, jak jsme silní. Moc dobře si uvědomujeme, co je v sázce. Abych ale poměřoval, že to je nejdůležitější zápas, který jsme za poslední dobu zažili, to nedokážu,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský a dodal, že v podobné situaci byli sešívaní uplynulých letech několikrát.

Olayinka i Oscar mohou hrát

Otazník visel v uplynulých dnech nad účastí hned několika hráčů. „U Petera Olayinky jsou dlouhodobější problémy. Je to věc, která se moc nedá řešit, měl to už vloni. Je to o překonání bolesti, proto ho občas vyndáváme, některé zápasy absolvuje přes bolest. Proto nešel do nedělního zápasu, aby byl připravený na čtvrtek,“ osvětlil trenér Slavie stav ofenzivního tahouna. K dispozici bude mít i Oscara, který nedohrál duel v Polsku.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

O víkendu Jindřich Trpišovský naznačil, že v Edenu dělají vše pro to, aby mohli nastoupit Lukáš Provod a Yira Sor, o kterého se zajímá Genk. „Včera (v úterý) s námi jeden z těch hráčů absolvoval první trénink. Myslím si, že zítra bude minimálně v nominaci jeden z dlouhodobých marodů. Využití se nabízí vzhledem k utkání, podle toho, jak bude probíhat,“ podotkl kouč, který v minulé sezóně dovedl Slavii do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy a o rok dříve postoupil s týmem mezi osm nejlepších v Evropské lize.

Obrana Slavie? Variant je mnoho

Otázkou je, v jakém složení nastoupí obrana Slavie. Kromě zmiňovaného Oscara může realizační tým využít i Eduarda Santose. „Včera absolvoval trénink, i když s drobnými obtížemi. K utkání by ale měl být připravený,“ prozradil Trpišovský, který zvažuje i variantu, že na stoperu nastoupí Tomáš Holeš. „Tomáš je hráč, který je lídr na hřišti, umí udílet úkoly a je spolehlivý. Jeho zasunutí na stopera je jedna z variant,“ potvrdil na tiskové konferenci trenér. O místo v základu si navíc řekl David Jurásek, který zazářil proti Pardubicím.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kouč českého vicemistra čeká od Rakówa podobný herní projev, jako v prvním zápasu. To znamená úpornou defenzivu. I v momentě, kdy budou útočit, tak zůstanou v pěti nebo šesti hráčích na vlastní polovině. Mají vynikající ofenzivní i defenzivní standardky a rozdílové hráče nahoře. Jsem ale přesvědčený, že zápas tady se bude odvíjet v jiném rytmu a my soupeře dokážeme rozhýbat do hloubky i do šířky víc než v prvním zápase,“ poznamenal Trpišovský a dodal, že ve čtvrtek bude v Edenu hořet tráva.

Recept? Zvýšit plynulost i intenzitu hry

A jaké taktické pokyny dá hráčům? Potřebujeme zvýšit tempo utkání a plynulost i intenzitu hry. Ve druhém v poločase v Rakówě se odehrálo pětadvacet minut čistého času, v prvním dvacet sedm. Tohle potřebujeme zvýšit, půjde to jen aktivitou, přesností, nabídkou a domácím prostředí. Stojí proti nám protivník, který nedělá moc chyb, my ho k těm chybám musíme donutit,“ má jasno Jindřich Trpišovský.

Má trenér Trpišovský nasadit do základu útočníka Stanislava Tecla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články