V Česku se tréninky vrátí k normálu, italský trenér by byl proti

i Zdroj fotografie: mancity.com
                   

Česká republika přijala v průběhu března řadu zásadních bezpečnostních opatření, na základě kterých se život tuzemských občanů radikálně změnil. Nejprve došlo k uzavření škol, které následovaly obchody, sportovní stadiony, restaurace a další zařízení, v nichž dochází k hromadnému shlukování lidí. Ačkoli se počty nakažených každým dnem zvyšují, klesající tendence výskytu nových případů donutila vládu připravit časový plán, podle kterého se máme v následujícím měsíci vrátit do normálních kolejí. S úderem dvacátého dubna se profesionální sportovci mohou kupříkladu vrátit ke společným tréninkům. S tímto postupem by ovšem nesouhlasil italský trenér Claudio Ranieri, který za současné situace vybízí k opatrnosti.

Naděje na opětovný start ligy stále žije

Ačkoli s tímto scénářem už mnozí lidé nepočítali, nedávné prohlášení vlády vlilo do žil profesionálních sportovců a především fotbalistů novou krev. Jak je vám určitě dobře známo, první a druhá liga se na rozdíl od hokejové Extraligy jen zastavily, k úplnému zrušení zatím nedošlo. Samozřejmě je ještě brzy predikovat, jak se situace kolem pandemie koronaviru v následujících dnech vyvine, nicméně podle časového harmonogramu vlády by kluby mohly od dvacátého dubna začít se společnými tréninky.

Vedení první ligy se k tomuto kroku vyjádřilo pochvalně, jelikož touží k začátku srpna určit postupující do evropských pohárů na základě všech výsledků, nejen těch dosavadních. Samozřejmě by se jednotlivé zápasy musely obejít bez divácké kulisy, jelikož zaplněné tribuny přeci jenom představují obrovské bezpečnostní riziko. Na druhou stranu však existuje mnoho lidí, kteří by s takto unáhleným návratem do starých kolejí nesouhlasilo. Mezi nimi je i italský kouč Claudio Ranieri, toho času na lavičce Sampdorie Janov.

Ranieri se bojí následků, které koronavirus zanechá v těle

iZdroj fotografie: itasportpress.it
Zdroj fotografie: itasportpress.it

Osmašedesátiletý rodák z Říma je v Itálii velmi uznávanou osobnostní. Svého času patřil mezi výborné fotbalisty, věhlas si však získal až jako trenér. V minulosti vedl například Fiorentinu, Valencii, Juventus Turín, Inter Milán, AS Monaco, Leicester City, AS Řím a momentálně zastává funkci hlavního kouče Sampdorie Janov. Ta patří mezi nejhůře postižené kluby v italské lize. Novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, se nakazilo velké procento fotbalistů i členů realizačního týmu.

Nevýhodou nové nemoci je především to, že ani přední odborníci nemohou s jistotou tvrdit, jaké následky v těle zanechá a co od ní můžeme čekat v následujících měsících či letech. Sám Ranieri si přečetl několik odborných článků na toto téma a z nich usoudil, že zbrklý návrat na fotbalové trávníky může být kontraproduktivní a navíc životu nebezpečný. Konkrétně v rozhovoru pro domácí média uvedl:

„Měli jsme hráče, který měl pozitivní test na koronavirus. Když mu vyšel negativně, začal s tréninkem. O pár dnů později měl ovšem znovu pozitivní nález. Dočetl jsem se, že virus může způsobit problémy se srdcem. Pokud máme začít hrát, musejí být hráči podrobeni důkladné kontrole, která prokáže, že jim nehrozí žádné nebezpečí.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel