Už ve dvou týmech nejvyšší fotbalové ligy je koronavirus

Začátek ligy je doslova na spadnutí. Povinné testy však ukázaly, že hned ve dvou týmech je koronavirus. Jedním z klubů je Mladá Boleslav. Tím druhým je pražská Slavia.

Zdroj fotografie: bukmekerov.net

V sobotu se má odehrát již první zápas naší nejvyšší fotbalové soutěže. A ta má následně pokračovat dalšími zápasy. V souvislosti s restartem odložené sezony musí hráči jednotlivých týmů absolvovat i povinné testy na koronavirus. A ty v některých týmech vyšly pozitivně. Jako první se koronavirus objevil u hráče Mladé Boleslavi, o čemž jsme vás informovali již včera. Další potvrzený případ následně hlásila Slavia.

Liga zatím ohrožena není

I když dva testy vyšly pozitivně, liga zatím podle všeho ohrožena není a vše se bude moci odehrát dle současného plánu. Bezpečnostní opatření zatím nejsou plošná, ale týkají se především konkrétních hráčů. Jak v rámci Mladé Boleslavi, tak Slavie. V Mladé Boleslavi musel do karantény pouze nakažený, a k podobnému kroku došlo také ve Slavii. Zde byl izolován pouze nakažený a hráčům byl do čtvrtka nařízen klidový režim.

Zdroj fotografie: scoopnest.com

V Boleslavi je vše v pořádku

V návaznosti na pozitivní test hráče v Mladé Boleslavi museli ostatní absolvovat další kolo testování, které mělo pomoci odhalit, zda došlo nebo nedošlo k přenosu viru na někoho dalšího. Podle zprávy z hygienické stanice byl absolvovaný další test u ostatních hráčů negativní a to znamená, že nemocí covid-19 trpí pouze jeden nakažený, což by nástup klubu do ligy rozhodně nemělo nijak ohrozit.

Slavia zrušila zápas

V návaznosti na výskyt koronaviru v pražském klubu došlo k tomu, že Slavia i z preventivních důvodů zrušila svůj přípravný zápas s druholigovou Jihlavou. Hráči budou v klidovém režimu a v pátek by se měli podrobit dalšímu testu. Následně absolvují ještě jeden, a to v pondělí. Hned den potom by je měl čekat ostrý zápas v rámci ligy.

Duel Slavie a Mladé Boleslavi

To, že se koronavirus objevil právě v těchto dvou klubech, je poměrně zajímavým faktem také z důvodu, že právě Slavia a Mladá Boleslav by se společně měli utkat už v úterý. Toto může být dobrá zpráva, jelikož pokud by se koronavirus objevil i u dalších hráčů, dojde k tomu, že bude zrušen pouze jeden duel, to se dotkne jenom dvou klubů a liga bude moci i nadále pokračovat.

Zdroj fotografie: footboom.com

K něčemu takovému by zatím docházet nemělo. Vše má vždy v rukou hygienická stanice, která však s ohledem na aktuální šetření a vývoj poslala do karantény jenom nakažené a u ostatních to nebylo nutné. Dá se tedy s velkou pravděpodobností očekávat, že i hráči Slavie budou mít své další kolo testů negativní, podobně jako opětovně testovaní hráči Mladé Boleslavi.