Už poznali, že i my jsme silný tým, burcuje před odvetou v Leicesteru Olayinka

Zdroj fotografie: Reuters

Pražskou Slavii čeká jedno z nejdůležitějších utkání sezóny. Před týdnem vybojovala v Edenu bezgólovou remízu v prvním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy, o všem tak rozhodne utkání v anglickém Leicesteru. „Takovýto zápas je velký svátek. Všichni se těšíme moc, hráči, kompletně celý klub, já si myslím, že se na to těší celá republika, fanoušci,“ prohlásil pro klubovou televizi sešívaných asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

„Jedeme tam s dobrým výchozím postavením z domácího zápasu. Uvidíme. Uděláme všechno, aby se to povedlo,“ dodává Houštecký pro Slavia TV. Leicester před týdnem v Praze nastoupil v nejsilnější možné sestavě a jak přiznává, překvapilo jej to. „Upřímně nás v prvním zápase překvapilo, že tady nastoupili v plné sestavě, ale byla to taková čest pro nás, že ten zápas absolutně nepodcenili, ale co se týče hry a toho zápasu nás nic nepřekvapilo,“ pokračuje.

Slavii čeká ve čtvrtek pohárové klání v Leicesteru. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Houštecký ví, že sešívané v cestě za úspěchem a postupem nebude čekat nic snadného. „Samozřejmě to bude hodně těžké, vidíme Leicester de facto každý týden v televizi, je to druhý tým Premier League, světová špička a když vidíme jak jsou úspěšní a jaké mají hvězdy, bude jim nahrávat samozřejmě i domácí prostředí,“ prohlásil pro klubovou televizi. Na třicetitisícový King Power Stadium se však těší, o trávníku v Lišek prý referovala i česká dvojice, oblékající dres West Hamu United.

„Těšíme se na ten plac, na kterém se bude hrát, protože když jsem se bavil s Tomášem Součkem i Vláďou Coufalem, tak říkali, že je to neskutečný pažit. Na to se hodně těšíme a uvidíme jak se s tím srovnáme,“ dodává. Utkání se nemůže dočkat ani nigerijský útočník Peter Olayinka. „Opravdu se na to těším, nejen já. Myslím, že všichni. Bude to pro nás docela těžké, ale věřím, že jsme na to připraveni a postoupíme,“ burcuje.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Nemyslím si, že to pro nás bude nějaké překvapení, hráli jsme v minulosti hodně podobných zápasů. Oni vědí že hrajeme hodně fyzický fotbal a budou na to připraveni. Takže si nemyslím, že dojde na nějaké překvapení. Myslím, že budou vědět, co ve druhém zápase v Anglii hrát. Už poznali, že i my jsme silný tým,“ prohlásil pro Slavia TV. Utkání začíná ve 21:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.