Útočník Slavie Kuchta odehrál při debutu v národním týmu jen deset minut. Co jej mrzelo?

Premiéru v národním týmu má za sebou čtyřiadvacetiletý kanonýr Jan Kuchta, který proti Walesu a Bělorusku odehrál dohromady více než deset minut. „Šel jsem tam s tím, abych to spíš rozhýbal. A proměnit šanci, kdybych se dostal do zakončení. Moc času jsem ale v těch dvou utkáních neměl,“ přiznal pro klubový web pražské Slavie.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Tušil jsem, že by to už mohlo vyjít, protože ten poslední měsíc, nebo i od začátku sezony, jsem měl formu. Cítil jsem se dobře. Moc si to tady užívám. Jsem rád, že můžu být ve společnosti takových kluků,“ prohlásil Kuchta před prvním seniorským reprezentačním srazem. O působení důrazného útočníka se přitom spekulovalo dlouhodobě, nejlepší střelec loňského ročníku české nejvyšší soutěže totiž svou formu dokazuje napříč sezónou.

Svou účast na reprezentačním srazu bere zejména jako velkou zkušenost. „Byla to velká zkušenost, protože jsem v áčku reprezentace ještě nikdy nebyl. Za tu nominaci jsem byl šťastný a jsem moc rád, že jsem aspoň na pár minut dvakrát naskočil a připsal si ty starty,“ dodal pro klubový web s tím, že jej mrzela jen absence jeho spoluhráčů z pražské Slavie, kteří pravidelně dres národního týmu oblékají.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mrzelo mě to, protože jsem byl nováček a ostatní kluci už tam nějakou stopu zanechali. Ze začátku jsem tam měl Tomáše Holeše s Alešem Mandousem, kteří mi pomohli, ale pak odjeli. To už jsem se ale aklimatizoval a s kluky se lehce sžil, takže pak už to bylo jednodušší,“ přiznává Kuchta, který zároveň postrádal také kapitána sešívaných Jana Bořila. Toho čeká operace poškozené chrupavky kolenního kloubu.

Každá ztráta je pro nás citelná a oslabující. Na druhou stranu jsou tu jiní hráči, kteří ho můžou zastoupit. Ale on nám bude chybět v kabině i na hřišti. Hned jak jsem se dozvěděl, že půjde na operaci, tak jsem mu psal a volali jsme si. Pak jsem to zmínil v médiích, že mě to mrzí a bude to pro reprezentaci i Slavii velká ztráta,“ zakončil pro klubový web před víkendovým utkáním proti Slovanu Liberec.

Zdroj: SK Slavia Praha, FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný