Útočníci Slavie? Nebezpeční jako krabice s koťaty

                   

Nedávno jsme vám informovali o problémech pražské Sparty, která má sice na soupisce zaznamenáno hned několik šikovných útočníků, nicméně s většinou z nich momentálně vinou zranění či náročných operací nemůže počítat. To v konkurenční Slavii musejí řešit naprosto opačný problém. Útočníků je sice dostatek, ale většině z nich se bohužel nedaří střílet branky. Očekávalo se, že přestupová pauza přinese novou, zajímavou posilu do útočných řad Sešívaných. To se ale nestalo. S jakými fotbalisty momentálně Jindřich Trpišovský disponuje a jaké jsou jejich výsledky?

Abdalláh Júsuf Hilál

Rodák z Bahrajnu má za sebou rozporuplný ročník. Poté, co se ve službách Bohemians 1905 skvěle předvedl na podzim, dostal šanci prosadit se ve Slavii. Tam to ovšem byla naprosto jiná písnička. Na jaře už totiž nastoupil k minimu zápasů, v nichž nedokázat přidat ani jednu jedinou branku. Sezónu tak zakončil s pěti vstřelenými góly, které si přinesl ještě ze svého předchozího angažmá. Jeho budoucnost v klubu Pražanů je nyní hodně nejistá, právě on je jedním z hlavních kandidátů na odchod.

Stanislav Tecl

Osmadvacetiletý Stanislav Tecl je takovým fotbalovým cestovatelem po domácí scéně. V mládí mu byla věštěna slibná kariéra, navíc byl všemi považován za jednoho z nejslušnějších hráčů vůbec. Jak se ale nakonec ukázalo, očekávání byla snad až příliš vysoká. Angažmá v Plzni se dá hodnotit jako nepovedené, za Jablonec toho také o mnoho více nenastřílel. Slavia jej k překvapení všech přivedla a dala mu prostor navázat na dřívější výkony z Jihlavy. Na podzim začal slibně, dal tři branky, ale pak se zranil a na trávník se vrátil až v závěru domácí ligy. Má vůbec šanci, že jej Slavia bude ještě chtít?

Peter Olayinka

Přestup nigerijského útočníka Petera Olayinky byl ve své době tím nejdražším transferem v českých vodách. Jak čas ukázal, úplně zaslouženě tuto nálepku ovšem nenosí. Šest branek sice vstřelil, ale od osmdesátimilionového střelce se čekalo přeci jen o něco víc. Základní sestavu jistou rozhodně nemá, musel by na sobě hodně zapracovat.

Mick van Buren

Tento šestadvacetiletý nizozemský fotbalista je mnohými považován za jednoho z nejpřeceňovanějších útočníků na domácí scéně. Slavii v uplynulém ročníku pomohl jen třemi brankami v tuzemské nejvyšší soutěži a v Evropě přidal už jen jeden přesný zásah. V letní přípravě se trefil jako jediný zástupce útočných řad, což z něj ale dělá pouze jednookého krále. Základní sestava mu asi „zbude“, nicméně jej rozhodně nemůžeme brát jako ideální variantu mistrovského klubu, který pomýšlí na obhajobu titulu a úspěchy v Lize mistrů.

Milan Škoda

Sice už patří mezi hrající veterány, ale i přesto nás třiatřicetiletý Milan Škoda neustále přesvědčuje o tom, že Slavia dlouhodobě na hrot nikoho lepšího prostě nemá. Loňské statistiky ostatně mluví za vše. Nastoupil do 28 zápasů, z nichž však v hodně případech přišel až jako střídající hráč. I s touto nelehkou pozicí dokázal skórovat hned sedmkrát. Pro ročník následující mu s největší pravděpodobností připadne čestné místo na lavičce náhradníků, ale určitě má jako jeden z mála stále co nabídnout.

Foto: transfermarkt.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články