Unai Emery viní ze svého konce v Arsenalu expřítelkyni

i Zdroj fotografie: telegraph.co.uk
                   

Problémy v osobním životě mohou leckdy napáchat obrovské škody také v tom profesním. O tom se údajně přesvědčil populární fotbalový trenér Unai Emery, který je po vyhazovu z londýnského Arsenalu už pátý měsíc bez práce a vzhledem k současné situaci ve světě není jisté, zda-li nějaké nové angažmá v brzké době vůbec sežene. Náhradník za Arséna Wengera měl dovést kanonýry do moderního století, nicméně jeho projekt ztroskotal už v průběhu druhého ročníku. Proč? Člověk by si pomyslel, že si na sebe možná vzal až příliš velké sousto. Podle samotného Emeryho však důvodem bylo něco zcela jiného. Za špatné výkony prý mohli divoké hádky s bývalou přítelkyní, kvůli nimž se nemohl soustředit na práci.

Žena dokáže člověku pořádně zamotat hlavu

Osmačtyřicetiletý Unai Emery měl za sebou povedená trenérská angažmá ve španělské Seville či francouzském Paris Saint-Germain a když se s nabídkou práce ozval slavný Arsenal FC,  nebylo v podstatě o čem dlouze diskutovat. Na lavičce kanonýrů tehdy skončil Arséne Wenger a klub proto hledal někoho, kdo trenérské žezlo převezme a přivede tým do moderní doby. Emery byl vcelku logickou volbou a mnozí se domnívali, že období bez trofejí snad konečně skončí. Jenže se tak bohužel nestalo, španělský lodivod se pakoval už v průběhu druhého ročníku.

Vyhazov přišel po sérii velice špatných výkonů, prohra s Frankfurtem v rámci Evropské ligy byla jenom poslední kapkou v hlubokém moři. Proč se týmu pod vedením Emeryho v posledních měsících nedařilo? Tuto otázku nedávno zodpověděla Sacha Wrightová, tedy trenérova bývalá přítelkyně. Ta v rozhovoru přiznala, že Unai svaloval vinu na jejich divoký vztah plný hádek a rozdílných názorů na život:

„Doslova mi řekl, že náš divoký vztah a stále se opakující hádky byly hlavním důvodem, proč s Arsenalem zažil dlouhou sérii bez jediné výhry. Údajně bojoval s velkým stresem a nemohl se soustředit na práci. Když jsme se rozešli, dokonce pronesl, že můžu za to, že v Londýně dostal padák. Nazval mě bílou čarodějnicí, která mu do života přinesla jen samou smůlu.“

Wrightová na Emeryho dále práskla, že není vhodným typem na budování vážného vztahu, protože kromě v fotbalu prakticky nic jiného neřeší. V jednu dobu jej navíc podezřívala, že udržuje milostný vztah se svojí bývalou přítelkyní. Je tedy vcelku jasné, že si po rozchodu zhluboka oddechla a vrátit by se k němu nechtěla ani za milion dolarů.

iZdroj fotografie: talksport.com
Zdroj fotografie: talksport.com

Unai Emery a jeho profesionální cesta

Rodák ze španělského Hondarribia fotbalově vyrůstal v Realu Sociedad, kde ovšem mezi dospělými nikdy nedostal šanci. Většinu své hráčské kariéry proto strávil putováním po nižších soutěžích a nakonec se ve dvaatřiceti letech rozhodl ukončit snažení, z velké části kvůli vážnému zranění kolene. Jeho trenérská dráha je o hodně zajímavější. Má za sebou povedená angažmá ve Valencii, Spartaku Moskva, Seville a Paris Saint-Germain. Jen ten Arsenal v jeho bohatém životopisu představuje černou kaňku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní