Ultimátor pro Hejkala. Pokud Teplice neporazí Spartu, trenér končí

(zdroj fotografie: PxHere)

První odvolaný kouč sezóny. S nevítaným titulem může už v příštím kole odejít z lavičky fotbalových Teplic tamní kouč Stanislav Hejkal. Padesátiletý stratég má nůž na krku, po prohře s Bohemians 1905 musí se svým mužstvem porazit pražskou Spartu, jinak končí. „Tlak na mou osobu je daný. Vedení mi dalo za úkol udělat ze zápasů na Bohemians a se Spartou tři body, jinak se naše cesty rozejdou. Dnes to nevyšlo, musíme vyhrát se Spartou,“ řekl na tiskové konferenci po utkání.

Teplice v letošní sezóně tápou, prohráli šest z osmi utkání a mají v tabulce jen šest bodů za vítězství nad Baníkem Ostrava a Příbramí. Naposledy podlehli v Ďolíčku pražským Bohemians po gólech Matěje Pulkraba a Petra Hronka prohráli 2:0. „Přijímám zodpovědnost za naše výsledky, rozhodně se jí nevzdávám. Musíme přestat dělat školácké chyby, které ovlivňují celý zápas. Oba góly proti Bohemians byly obrovskou ranou do vazu a mrzí mě, že u toho zase byli zkušení hráči,“ uvedl pro ČTK.

(zdroj fotografie: Pxhere)

I proto dostal kouč Stanislav Hejkal, který Skláře vede třetí sezónu ultimátum – a pro udržení svého místa na lavičce musí za týden porazit pražskou Spartu. Ta přitom v Teplicích naposledy padla před šesti lety, kdy pod Zdeňkem Šťastným zářilo africké duo Nivaldo – Francis Listingi.

Pivarník, Hašek nebo Jílek?

Severočeši přitom před sezónou rozhodně nepatřili mezi favority na sestup. Z Karviné přišel ofenzivní univerzál Vukadin Vukadinovič, formou hostování se Na Stínadlech objevil i stoper Atalanty Bergamo David Heidenreich nebo hradecký talent Robert Jukl. V klubu navíc setrvali zkušené opory Jakub Řezníček, Lukáš Mareček nebo Tomáš Kučera i proto si vedení věřilo v lepší výsledek, než jakým bylo loňské dvanácté místo.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Minulou sezonou jsme nespokojeni, byla za naším očekáváním, proto věřím, že ta následující bude lepší,“ řekl před sezónou pro fkteplice.cz šéf klubu Pavel Šedlbauer. „Teď je naším cílem pohybovat se okolo středu tabulky. Nehrát dole, nebát se, netrápit se,“ věřil. Nyní tak pravděpodobně čeká Teplice výrazná změna, už se spekuluje i o případných nástupcích Stanislava Hejkala. Pod smlouvami není trio Roman Pivarník, Martin Hašek mladší nebo Václav Jílek.