Ukončil nadvládu Juventusu, přesto v Interu končí. Prezident klubu promluvil o odchodu Conteho

                   

Překonal osmiletou nadvládu Juventusu nad italskou soutěží, přesto na lavičce milánského Interu končí. Jednapadesátiletý stratég Antonio Conte má za sebou úspěšnou sezónu, přesto si musí hledat nové angažmá. Současný prezident klubu Steve Zhang vysvětlil pro italský deník Gazzetta Dello Sport co bylo důvodem rozchodu.

Jedenáct let čekali fanoušci Nerazzurri na vítězství v domácí soutěži. Klub stihnul v poslední dekádě dvakrát změnit majitele a získat do svého kádru nejednu ze světových hvězd. Až Contemu se však podařilo Juventus o jubilejní desátý titul v řadě připravit. Přesto po sezóně v černomodrých barvách končí, podle prezidenta klubu Steve Zhanga jsou problémem zejména rozdílné pohledy na současnou finanční situaci klubu.

„Pro první etapu projektu, který jsme odstartovali převzetím Interu byl Antonio Conte nejlepším možným koučem,“ prohlásil na adresu bývalého kouče Chelsea nebo Juventusu prezident klubu Steven Zhang. Přesto jej po letošní úspěšné sezóně vystřídá dlouholetý trenér Lazia Řím Simone Inzaghi. „Po letech se nám konečně podařilo dovést jej do našeho klubu,“ dodal pro Gazzetta Dello Sport.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Vždy jsem byl a vždy budu přesvědčený o tom, že Conte je kouč s vítěznou mentalitou, i to je důvodem, proč jsme do něj a jeho kádru investovali v průběhu minulých dvou let tolik. Loňské léto a věci spojené s pandemií nás sice silně poznamenaly po finanční stránce, přesto jsme pokračovali v započaté etapě a soustředili jsme se na vítězství,“ míní Zhang, který působí v klubu třetím rokem.

„Považuju to za správné rozhodnutí, avšak současný dluh, který pandemická situace vytvořila, nemůže zůstat bez odpovědi, proto musíme kontrolovat situaci a hledat úspory, které povedou k budoucí úlevě rozpočtu,“ pokračuje. „Musíme zredukovat náklady a kontrolovat rizika. To samozřejmě ovlivní i naši strategii v letním přestupovém okně,“ dodává Zhang.

Fanoušci italského celku tak musí v nadcházejícím období očekávat i možné odchody výrazných hvězd. Dlouhodobě se spekuluje o nabídkách za belgického kanonýra Romela Lukaka, argentinského útočníka Lautara Martíneze nebo slovenského stopera Milana Škriniara.

„Právě rozdílný pohled na naše fungování v blízké budoucnosti byl důvod, který vedl k odchodu Conteho z Interu. Co pro něj nebylo tak zásadní bylo pro klub a naopak. Je to špičkový trenér, ale jako prezident musím myslet na solidaritu uvnitř klub,“ zakončil Zhang.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články