UEFA vyřadila Tottenham Hotspurs z Konferenční ligy kvůli koronaviru. Angličané kvůli nakaženým nemohli nastoupit

Anglický Tottenham Hotspurs nebude na jaře nastupovat v evropských pohárech. Svěřenci Antonia Conteho nemohli nastoupit k závěrečnému utkání Evropské konferenční ligy vinou koronaviru, UEFA nyní kontumovala utkání v jejich neprospěch.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rozhodující souboj Tottenhamu Hotspurs a nizozemského Vittese se na hřišti neodehrál, přesto je klub z holandského Arnhemu pomyslným vítězem. Svěřenci trenéra Antonia Conteho totiž nemohli vinou propuknutí nákazy koronavirem v kádru do utkání nastoupit, stejně jako do dvou dalších zápasů anglické Premier League. Na rozdíl od nich se však nebude utkání dohrávat. UEFA rozhodla o kontumaci v neprospěch Spurs.

Nemůžu v tom najít pozitiva. Je to neuvěřitelné rozhodnutí,“ prohlásil v reakci na konec v Evropské konferenční lize trenér Spurs Antonio Conte. „Tohle rozhodnutí není spravedlivé. Celý svět ví, že jsme čelili velkému problému, kterým je koronavirus. Nehráli jsme ne naší vinou, ale protože jsme měli mnoho nakažených hráčů a vláda se rozhodla zastavit naše tréninky a zavřít naše tréninkové centrum,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Tottenham Hotspur FC

Upřímně řečeno, pro mě, klub i naše fanoušky je neuvěřitelné, jaké rozhodnutí UEFA učinila. Je to určitě nespravedlivé,“ míní s tím, že o postupu se mělo rozhodnout na hřišti. Tottenham by totiž v případě vítězství postoupil z druhé příčky, po kontumaci však zůstává třetí a evropské poháry se jej na jaře netýkají. „Zasloužíme si hrát o postup na hřišti, ne takovýmto způsobem. Jsem velmi zklamaný za rozhodnutí UEFA,“ hněvá se.

Nechci tomu rozumět, ale doufám, že v budoucnu se něco zmení, protože si zasloužíme hrát o kvalifikaci na hřišti, ne tímto způsobem. Není to naše chyba,“ pokračuje a naznačuje, že ve vyřazení londýnského klubu měl možná někdo prsty. „Každý ví, o co šlo. Možná to někdo nepochopil, možná v tom někdo měl nějaké své osobní zájmy. Hráči se mě ptají, proč a jsou z tohoto rozhodnutí také velmi zklamaní,“ přiznal. Bývalý legenda Spurs se navíc obává nebezpečí do budoucna.

iZdroj fotografie: Depositphotos

UEFA si nastavila velmi nebezpečný precedent. Nejsem zklamaný z konce na tomto turnaji, jen se musím smát, jak chaotická organizace to je. Vždyť nebyla schopna před několika dny ani uspořádat správně los,“ prohlásil na svém Twitteru bývalý hráč Chelsea, Rangers nebo Tottenhamu a dlouholetý manažer Graham Roberts s odkazem na chybně provedený los Ligy mistrů, který se musel před několika dny opakovat.

Zdroj: Football Italia, Twitter

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“