Tvrdík promluvil o přestupu Simona Deliho: Bylo to logické, ale nereálné – SportyŽivě

Tvrdík promluvil o přestupu Simona Deliho: Bylo to logické, ale nereálné

Defenziva a stoperský post. To byla v minulých zápasech největší bolístka pražské Slavie, jejíž hráči bojovali s podprůměrnou formou. I proto řada se fanoušků divila nepokračování zkušeného středního obránce Simona Deliho v klubu. Podle šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka jednání probíhala, ale neměla reálné obrysy.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Jindra Trpišovský je na to už alergický, když slyší, že jsme měli vzít Deliho a měli bychom vyřešený problém,“ prohlásil Tvrdík v obsáhlém rozhovoru pro AREA114. „Jestli mě něco předkola naučila tak to, že jsme prostě tým a jeden hráč pro tým vůbec neznamená. Výkon jednotlivce, to znamená i třeba Simona Deliho, by to prostě nezměnil. Zadruhé Simon, já ho mám hrozně rád, je to můj bráška, přítel mých dětí a já ho miluju. Ale současně je potřeba říct, že je to hráč a má nějaký svůj zájem,“ nastiňuje.
Deli Slavii poprvé opustil před dvěma lety, kdy zamířil do belgických Brugg. Právě z nich na jaře v Edenu hostoval. „Simon ze Slavie odcházel s tím, že jeho cíl je v jeho věku a v jeho sportovní kariéře podepsat velký poslední kontrakt. Definoval zcela jednoznačně, že bez zlé vůle, jak ji miluje a jak je to naše legenda, tak že kontrakt se Slavií do poloviny července vůbec nechce řešit. Jeho agenti, zejména ten zahraniční, tak odmítli vůbec debatovat o jakémkoliv typu nabídky z klubu,“ uvedl.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Simon jednoznačně vyslal signály všude do světa, že Slavii miluje, má ji rád, ale už se do ní prostě nechce vrátit. Že už to pro něj není sportovní výzva že už vylučuje návrat do klubu. To byl potenciální signál pro kupující, aby tu nabídku prostě dostal odjinud. Po 15. červenci ta debata začala a já sám jsem dal agentovi třikrát ultimátum, které jsem třikrát porušil, protože jsem si přál Simona zpátky. Byl to taky cíl, který jsme si s trenéry a představenstvem odsouhlasili,“ přiznává Tvrdík.

Ale podmínky jeho agenta byly úplně nesmyslné. Je známé, jaký mě plat. Ten vysoko převyšoval milión euro čistého, byl to náš nejdražší hráč, což v klubu způsobovalo spoustu starostí. A on chtěl víc, chtěl ještě přidat. Na první rok smlouvy si stanovili ještě vyšší cíl, než byla ta stávající smlouva. To už nebylo nic platné, že byly Bruggy ochotné jej pustit zadarmo,“ dodává Tvrdík s tím, že Deliho agent žádal astronomickou výši platu a jistotu několikaleté smlouvy.

Nešlo nic udělat, tuší Tvrdík

„Zkoušeli jsme různé varianty. Ať k nám přijde a zkusí s námi odehrát předkola, pak odejde, že ho pustíme. Vyzkoušeli jsme skoro všechno, ale pro tohle už nešlo udělat nic,“ pokračuje. „Takže přišel z Liberce Kačaraba a také Aihou Ousou. Pro nás ta strategie přivést Simona byla, byla logická, nabízela se, ale přes veškeré úsilí celého klubu nebyla úspěšná, protože si nebyla vůbec realistická,“ zakončil.

Deli nakonec před několika dny zamířil do týmu nováčka turecké nejvyšší soutěže Adana Demirspor, se kterým podepsal tříletou smlouvu.

zdroj: Jaroslav Tvrdík pro AREA114

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 355 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit