Tvrdík promluvil o přestupu Koláře: Mohl v létě odejít. Italský klub za něj nabízel 200 milionů korun

Mohl odejít do Francie nebo Itálie, přesto zůstal v Edenu a nyní sklízí kritiku fanoušků. Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík otevřeně promluvil o přestupu šestadvacetiletého brankáře Ondřeje Koláře a jeho budoucím odchodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

My trpělivě pracujeme na tom, aby Kolář mohl odejít,“ prohlásil Tvrdík v obšírném rozhovoru pro AREA114 na dotaz zmiňující i příbuzenský vztah mezi Tvrdíkovou dcerou a šestadvacetiletým brankářem. „Z hlediska nějakého příbuzenského vztahu je to úplně obráceně. Kolář mohl loni odejít. Byla tam nabídka z Nice, mohl brát krásný plat, násobek toho platu, jaký má teď ve Slavii, mohl hrát francouzskou ligu, umí mluvit francouzsky a mohl být šťastný,“ pokračuje.

A tehdy Jindřich Trpišovský požádal Koláře, aby neodcházel. Trenér mi říkal, že je pro něj strašně důležitý hráč a neumí si představit jeho prodej. Ten Ondra se pro ten klub loni obětoval a stejně tak i letos. Mohl být v Itálii u moře za násobek svého platu. On tu pro ten klub zůstal a proto, že mu Jindra řekl, ať na předkola vydrží. Měl letos právo odejít a vydělávat dvojnásobek trojnásobek, ale zůstal,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Reuters

Tvrdík zároveň přiznal, že kdyby Kolář chtěl z klubu odejít, on by mu odchod svolil. „Loni jsem mu to slíbil. Ale trenér v rámci přestupů mi řekl, že ho potřebuje a oni mají trošku jiný vztah než brankář a trenér, tak se dohodli. Ondra se rozhodl, že zůstane a pomůže klubu, trenérům, fanouškům a zůstal tady v situaci, kdy nemá novou smlouvu. Zůstal a nešel do Itálie, kde za něj byli ochotni zaplatit 7-9 milionů euro (177 až 228 milionů korun),“ prozradil.

A nebyla to žádná vymyšlená nabídka, ale fakticky na papíře. Tak on tady zůstal, platově si nepolepšil. Kdybych to rozhodoval jako kdyby byl můj potenciální příbuzný, tak jsem ho měl prodat do té Itálie. Pro něj dobré, pro všechny dobré. To že udělá nějaké chyby, od toho je to sport. Já myslím, že Ondra svoji roli pro klub odvedl,“ řekl Tvrdík s tím, že v současné době má šestadvacetiletý reprezentant zelenou klub opustit.

Na závěr zareagoval i na řadu fanouškovských spekulací ohledně Tvrdíkova příbuzenského vztahu s Kolářem, který se týkal ovlivňování nasazování do utkání. „Takže to o mém vlivu na jeho nasazování je hrozná neúcta k Ondrovi a hrozná neúcta k trenérovi, ke mně i ke klubu v případě, že tohle fanoušci někde zcela vážně myslí. Není na tom pravdy nic ani z hlediska nasazování, ani z hlediska peněz. Je to něco, co se mě nebojím se říct trochu lidsky dotýká,“ zakončil.

Zdroj: Jaroslav Tvrdík pro AREA114

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články