Turecká legenda bojuje s koronavirem, ztrácí se před očima

i Zdroj fotografie: goal.com
                   

Pandemie koronaviru, která počátkem tohoto roku pronikla z pevninské Číny prakticky do celého světa, si ke včerejšímu odpoledni vyžádala už více než 44 tisíc obětí, přičemž dalších téměř 900 tisíc lidí s nákazou stále bojuje. Mezi nakaženými se ocitlo již poměrně velké množství slavných osobností či sportovců a nutno podotknout, že nemoc COVID-19 u nich měla povětšinou velmi mírný průběh. To však bohužel neplatí pro fotbalovou legendu Turecka. Vysloužilý brankář Rüştü Reçber se podle své manželky doslova ztrácí před očima a lékaři říkají, že jeho zdravotní stav je velice vážný.

Recber Rüstü v nemocnici bojuje o život

Šestačtyřicetiletý rodák z turecké Antalye měl v životě poměrně hodně důvodů k radosti a smíchu, poslední dny k nim ale rozhodně nepatří. Legendární fotbalový brankář se totiž nakazil novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou COVID-19. Ačkoli většina českých i světových sportovců si s nemocí dokázala poradit v podstatě bez větších obtíží, v případě Recbera Rüstü to tak jednoduché není.

iZdroj fotografie: thisdaylive.com
Zdroj fotografie: thisdaylive.com

Aktuálně leží v nemocnici a jeho stav je podle lékařského personálu i jeho manželky velice vážný. Ta v těchto těžkých chvílích poskytla rozhovor tureckému deníku Fanatik, kde popsala, jak tohle šílenství s nejistým koncem vlastně začalo:

„Prvních 72 hodin bylo hodně kritických. Manžel měl několik dní horečku, kterou doprovázeli další symptomy. Bylo to zvláštní, protože nikdy předtím prý nic podobného nepocítil. Úplně ztratil chuť k jídlu a neměl vůbec žádnou energii. Pořád se cítil unavený, takže jsme raději vyhledali lékařskou pomoc.“

V tuhle chvíli prý nikdo nedokáže říci, kdy a jestli vůbec se její manžel ze zákeřné nemoci dostane. Prý se mu velice špatně nadechuje, skoro nemluví a tep se mu z minuty na minutu zrychluje. Všichni z rodiny se obávají nejhoršího, nicméně stále věří, že dojde ke zlepšení. Zároveň nabádají veřejnost, aby v případě objevení symptomů neváhali a okamžitě začali jednat. Včasná diagnóza je totiž podle nich naprosto zásadní.

Recber Rüstü a jeho bohatá sportovní kariéra

iZdroj fotografie: thesefootballtimes.co
Zdroj fotografie: thesefootballtimes.co

Recber Rüstü začínal s fotbalem v domácím Antalyasporu, odkud se později dostal do dalších dvou tureckých velkoklubů – Fenerbachce SK a Basiktas JK. Dohromady se mu podařilo pětkrát získat tamní ligový titul. Po dobu jednoho roku působil také v barvách slavné Barcelony, jenže kvůli silné konkurenci se na hřiště dostal pouze ve čtyřech případech. Výraznou stopu zanechal v turecké reprezentaci, které pomohl k bronzové medaili na mistrovství světa a té samé odměně v rámci mistrovství Evropy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články