Trpišovský se posunul v historických tabulkách, je druhým nejlepším koučem Slavie

                   

Dva mistrovské tituly, dvě vítězství v domácím poháru i superpohár. V prosinci uplynuly tři roky od startu angažmá Jindřicha Trpišovského v pražské Slavii a nutno podotknout, že čtyřiačtyřicetiletý trenér ani sešívaní rozhodně nešlápli vedle. Červenobílým se daří i v letošní sezóně, pravidelně hrají Evropské poháry a dokáží si poradit i s absencemi napříč hráčským kádrem.

I proto není divu, že si ve víkendovém kole poradili i proti Karviné a mohli slavit třináctou ligovou výhru v letošním ročníku nejvyšší soutěže. Ta byla speciální hněd z několika důvodů – stoper David Hovorka si připsal celkově stý ligový zápas a trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovských se posunul v historických tabulkách na druhou příčku co se vítězství na lavičce sešívaných týká.

iJindřich Trpišovský (vlevo) s Peterem Olayinkou, který rozhodl utkání proti Leverkusenu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Výhru číslo 73 překonal legendárního kouče Františka Cipra, který jich nasbíral během pěti sezón o jednu méně. „Těší mě to, hodně mě to překvapilo, protože jsme ve Slavii teprve tři roky,“ prozradil pro slavia.cz. „Je to přes sedmdesát výher, což je neuvěřitelné číslo. Hrozně si toho vážím. Zajímala by mě celková statistika, co tady trenéři dokázali předtím, protože počet zápasů, které odkoučovali, je různý,“ pokračuje Trpišovský.

„Když jsem letmo zahlédl seznam nejúspěšnějších trenérů, jsou to všechno velikáni, odchovanci Slavie, kteří tady strávili dlouhá léta. Naše bilance se týká celého realizačního týmu, všichni si toho moc vážíme,“ dodává pro slavia.cz bývalý trenér Slovanu Liberec nebo Viktorie Žižkov. Přesto podle Trpišovského zdaleka není důvod k oslavě, největší motivací je ligový titul. K tomu má Slavia opět dobře našlápnuto, v lize zůstává neporažená.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Největší motivace je získat titul, ale to jde samozřejmě ruku v ruce s tímto cílem. Ten rozdíl není zas takový, takže by bylo skvělé, kdyby se nám podařilo tuto metu překonat,“ dodal pro klubový web. Superlativy na adresu trenérů nešetřil ani útočník Jan Kuchta. „Je to skvělý úspěch. Víme, že naši trenéři jsou nejlepší v lize a jedni z nejlepších v Česku. Já osobně jsem moc rád, že si mě vybrali a můžu pod nimi hrát. Jsme úspěšní společně, nastavili tady dlouhodobou vizi a my se jí držíme,“ prohlásil pro slavia.cz.

K prvnímu místu Trpišovskému tak chybí překonat pouze legendárního kouče Karla Jarolíma. Ten na lavičce pražské Slavie zvítězil celkem devadesátkrát, současnému trenérovi tak chybí osmnáct vítězství. Krok k přiblížení do historických tabulek může udělat již ve středu, kdy Slavii čeká Zlín.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem