Trpišovský před Sivassporem sčítá zraněné. Jaký je zdravotní stav Lingra, Sora a Provoda?

Pražskou Slavii čeká úvodní utkání Evropské konferenční ligy proti tureckému Sivassporu, trenér Jindřich Trpišovský však nemá k dispozici kompletní kádr.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Širokou marodku musí před prvním utkáním v základní skupině Evropské konferenční skupiny řešit trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Do tureckého Sivasu neodletěl brankář Ondřej Kolář, který má problémy s krční páteří. „Stalo se mu to na poslední chvíli. Není schopný tréninku. Pak bychom nevěděli, jak s ním počítat do zápasu. Jsou to následky jeho úrazu, který měl. Občas se mu to stává,“ přiznal na tiskové konferenci Trpišovský.

Scházet bude rovněž stoper Eduardo Santos, kterého trápí problémy s přitahovačem a záložník Ondřej Lingr. Ten má po ostrém zákroku na Slovácku potíže s kotníkem. „V úterý jsme to ještě konzultovali, ale šance byla minimální. Otok na kotníku je velký. Dali jsme přednost tomu, že absolvuje všechny procedury, aby byl na neděli připraven do utkání. Je to pro nás velká ztráta,“ smutnil Trpišovský podle něhož patří karvinský odchovanec ke klíčovým hráčům mužstva.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Do utkání zřejmě nezasáhne ani nigerijský útočník Yira Sor, který se stále zotavuje po zranění třísel. Podle všech indicií by se měl do tréninku zapojit naplno během nadcházejícího týdne. „Udělal velký posun, už také běhá. Čeká se jen na chvíli, kdyby bude moci jít do 100 % sprintu a půjde do zatížení s míčem,“ dodal s tím, že předchozí tlak na jeho uzdravení před zápasem proti Panathinaikosu byl chybou.

Sor? Budeme na něj čekat

Jeho absence je i trochu vina toho, že jsme na něj tlačili, aby byl k dispozici na odvetu. Je to věc, které chceme předejít tím, že je pak reprezentační pauza. Nechceme se dostat do té samé situace,“ zdůrazňuje Trpišovský s tím, že Sor se zapojí do utkání až při plném zdraví. „Pokud bude jakákoliv malá pochybnost, tak budeme čekat, aby v reprezentační pauze nabral kondici a využili ho naplno ve zbytku skupiny,“ slibuje.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Po dlouhé pauze naopak může do zápasu zasáhnout záložník Lukáš Provod. Pětadvacetiletý záložník sice neabsolvoval úterní trénink, avšak podle Trpišovského existuje varianta, při které by do utkání zasáhl. „Má také určitě problémy, ohledně bolesti, které musí překonat. Kdyby se hrálo ve středu, tak nehraje určitě. Bude připraven do zápasu, spíše ale jako střídající hráč. Budeme to zvažovat,“ zakončil.

Sešívaní budou bojovat o důležité body již dnes od 21:00. Zápas proti tureckému Sivassporu bude vysílat přímým přenosem ČT Sport.

Uspěje Slavia v Turecku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články