Trpišovský před Plzní: Vrchol ligy, vyždímáme ze sebe všechno. Kdo mu bude scházet?

Boj o čelo ligové tabulky svede pražská Slavia s Viktorií Plzeň. Trenéru Trpišovskému však bude ve Štruncových sadech scházet hned několik opor.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Devatenáct bodů mají shodně pražská Slavia a Viktoria Plzeň, tedy dva soupeři na čele ligové tabulky. Západočeši však mají o utkání méně, i proto je pro trenéra Jindřicha Trpišovského klíčové uspět. „Samozřejmě se těšíme hodně, je to velký zápas, jeden z vrcholů ligy. Hraje první z druhým, takové zápasy jsou výjimečné, je to takový vrchol ligy na začátku sezony,“ nastínil na stránkách klubu s tím, že jeho svěřenci obětují výkonu maximální úsilí.

Zároveň je to poslední zápas před reprezentační pauzou, potřebujeme ze sebe vyždímat všechno, co v nás je,“ zdůrazňuje s tím, že bude postrádat hned několik důležitých hráčů mužstva. Největší ztrátou bude absence útočníka Ivana Schranze, který nedohrál čtvrteční utkání Evropské konferenční ligy proti kosovskému FC Ballkani. Vyšetření posléze ukázala na prasklinu spánkové kosti, očnice a šestého krčního obratle.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

S Ivanem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva. Přejeme mu všichni brzké uzdravení a doufáme, že ho brzy uvidíme mezi námi. V jeho léčbě budeme maximálně nápomocní,“ doplnil s tím, že do utkání nezasáhne ani kapitán Tomáš Holeš, ani dlouhodobě zranění obránci Jan Bořil a David Hovorka.

Návrat Santose, Juráska a Ševčíka

Naopak na hřišti by se mohl po absenci objevit brazilský stoper Eduardo Santos. „Eduardo už trénoval s týmem, který nebyl zatížený v zápase. Na neděli bude připravený,“ dodal Trpišovský, který bude moci počítat také s Matějem Juráskem a Petrem Ševčíkem. „Připojil se Matěj Jurásek, který byl mimo se stejnými problémy, Petr Ševčík absolvoval lehčí trénink, takže u nich je šance, že budou zpátky. Každý den je pro nás do plusu a uvidíme, jakou zvládnou část zápasu,“ zakončil pro klubový web.

Sešívaní však pro úspěch musí přerušit dvě dlouhé série. Plzeň totiž na ligové půdě nenašla přemožitele již devětadvacetkrát v řadě, od loňského února navíc ve Štruncových sadech neprohrála. Zda se Trpišovského svěřencům podaří ukončit rekordní šňůry se rozhodne již dnes od 19:00. Utkání vysílá přímým přenosem O2 TV Sport.

Jaký bude výsledek utkání FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články