Trpišovský před Panathinaikosem: Rozhodne efektivita. Kdo není zdravotně fit?

Slavii čeká další důležitý krok směrem k podzimnímu působení v evropských pohárech. Trenér Jindřich Trpišovský však nemůže před utkáním s řeckým Panathinaikosem počítat se dvěma oporami.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Svěřence trenéra Jindřicha Trpišovského čeká po neúspěšném vstupu do ligového ročníku první velká zkouška. Ve třetím předkole Evropské konferenční ligy Slavia vyzve v pražském Edenu Panathinaikos Atény. Navíc musí řešit nepříjemné absence. „Někteří hráči měli drobnější zdravotní problémy i po zápase v Hradci. V úterý pro zranění, které by nemělo být vážné, odešel jeden hráč z tréninku,“ nastínil na tiskové konferenci kouč Trpišovský.

U Yiry Sora je to dlouhodobější problém. V úterý odešel z tréninku jeden hráč s drobným problémem. Jinak je zbytek týmu stoprocentně připravený,“ pokračuje s tím, že trenérský štáb stále diskutuje nad obsazením Sorovy pozice hrotového útočníka. „Máme dvě varianty i z důvodu, aby to byl hráč, který je schopný zvládnout úkoly, které v tom zápase budou ohledně typologie soupeře,“ podtrhuje Trpišovský a jedním dechem dodává, že kádr Řeků podle něj má velkou kvalitu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Je to komplexní tým, v obranné fázi jsou nesmírně obětaví, jsou týmoví. Dobře řeší obranné situace a mají výborného gólmana. V posledních třinácti soutěžních zápasech dostali pět gólů a bylo proti nim minimum šancí,“ zhodnocuje Trpišovský, podle něhož nemá Panathinaikos vyloženě slabou stránku své hry. „Na stranách mají rychlé hráče, je to výborný a komplexní tým. Stojí proti nám opravdu těžký kalibr. Musíme ze sebe dostat to nejlepší, abychom se jim vyrovnali,“ poznamenal kouč sešívaných.

Trpišovský: Očekávám rozdílné zápasy

Klíčovou roli podle zkušeného stratéga bude hrát efektivita. „Očekávám také dva úplně rozdílné zápasy, odveta bude jinak vedená. Bude to dvojzápas náročný na komplexnost o tom, kdo se vyvaruje chyb a vnutí soupeři svůj styl hry. Myslím si, že také bude rozhodovat mentální stránka týmů, kdo na tom bude v danou chvíli lépe a zvládne klíčové okamžiky a kritické momenty. Stojí proti sobě dva vyrovnané týmy a rozhodne se na hřišti,“ zakončil.

Řecký Panathinaikos, pro který půjde o první zápas v novém ročníku, se představí v pražském Edenu již dnes od 19:00. Zápas přímým přenosem odvysílá stanice O2TV Sport.

Zvládne Slavia utkání proti Panathinaikosu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí