Trpišovský před Kluží: Klíčový zápas pro postup ze skupiny. Kdo nastoupí mezi třemi tyčemi a ukáže se Sor?

Pražskou Slavii čeká podle slov trenéra Jindřicha Trpišovského klíčové utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy. S jakými hráči může v utkání počítat?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní ještě v letošním ročníku Evropské konferenční ligy nenašli přemožitele a svou formu budou chtít potvrdit také proti rumunské Kluži. Ta je aktuálně na poslední příčce skupiny po porážce s tureckým Sivassporem a remízou proti FC Ballkani. Přesto jde podle trenéra Jindřicha Trpišovského o důležitý duel, který může Slavii výraznou měrou přiblížit k postupu. „Postavení v tabulce bude hodně určovat úspěšnost v domácích střetnutích,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Máme čtyři body z úvodních dvou utkání, hrajeme doma, chceme to zvládnout. Je to důležitý klíč k tomu, abychom si udělali dobrou pozici pro zbývající tři zápasy,“ doplňuje s tím, že spoléhá také na podporu domácích fanoušků. „Předpokládáme, že bude skvělá kulisa ve čtvrtek, že fanoušci připravují choreo. V úterý v noci, když jsem odjížděl ze stadionu, ho fanoušci ještě chystali. Máme to ve svých rukách a doufám, že to ve čtvrtek zvládneme vítězně,“ věří zkušený stratég.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Trpišovský nově může počítat také s několika navrátilci do sestavy. Po nedělním utkání za B-tým se vrací do jeho kádru Christ Tiéhi a Matěj Jurásek. Nastoupit může také Ondřej Lingr. Komplikovaná je pak situace okolo nigerijského útočníka Yiry Sora. „Momentálně je na 90 procentech své výkonnosti. Bude se s tím zřejmě potýkat do konce podzimu. V nominaci bude, ale sám se na start od začátku ještě necítí, nemá optimální kondici,“ komentoval lodivod sešívaných.

V bráně nastoupí Kolář

Mezi třemi tyčemi pak nastoupí vzhledem k absenci Aleše Mandouse Ondřej Kolář. „Aleš už několik dní netrénoval, jasno o jeho zdravotním stavu by mělo být ke konci týdne,“ doplnil Trpišovský, který očekává jasný obraz hry. Kluž podle něj tradičně vsadí na protiútoky a organizovanou defenzivu. „Výhodou je, že některé hráče známe a nemusíme s přípravou začínat od nuly,“ zakončil.

Pro Slavii jde totiž o již třetí vystoupení proti rumunskému soupeři. V červenci 2019 totiž po dvou vítězstvích 1:0 postoupila skrze Kluž do základní skupiny Ligy mistrů.

Dokáže Slavia porazit Kluž?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články