Trpišovský po vítězství na Gibraltaru promluvil o zklamání, výkonech Sora, Usora a nové posily

Slavia odstartovala novou sezónu jednoznačným vítězstvím na hřišti gibraltarského celku St Joseph’s. Přesto trenér Jindřich Trpišovský mluvil po utkání o zklamání.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní dokázali na půdě gibraltarského St Joseph’s skórovat již po dvaceti minutách, kdy se prosadil Yira Sor. Nigérijský útočník se podepsal i pod druhou branku o deset minut později, kdy využil přesného pasu Mosese Usora. Domácí dohrávali zápas od 34. minuty v deseti, po tvrdém zákroku byl vyloučen Cristian Pecci Macias. V nastavení první půle se dokázal prosadit také nováček v barvách Slavie Ewerton.

Ve druhé půli přidal čtvrtý přesný zásah Ondřej Lingr a upravil skóre na konečných 4:0. „Jsem rád, že jsme splnili povinnost a vyhráli velkým rozdílem. Vytvořili jsme si spoustu šancí a střel, na druhou stranu jsem trochu zklamaný, jak jsme se šancemi naložili, hlavně ve druhém poločase,“ nezastíral po utkání trenér Jindřich Trpišovský pro klubový web. „Ve druhém poločase mohly být od nás některé pasáže rychlejší a aktivnější,“ dodává.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Nevěřil jsem, co vše dokážeme zahodit. Několikrát to bylo tím, že nás bylo ve vápně tolik, že jsme si překáželi a dávali si přednost,“ doplňuje s tím, že důležitá byla vzhledem k důrazné hře domácích absence zranění. „Jsme rádi, že se nikdo nezranil, kolikrát tam byly ostřejší zákroky. Hráči se chytli gólově, někteří předvedli zajímavé individuální výkony,“ míní a ukazuje na nigérijské duo v barvách Slavie Yira Sor – Moses Usor.

Trpišovský: Sor potěšil sprintem, Usor nasazením

Konkrétně Sor mě potěšil nejen góly, ale třeba hned v první minutě udělal padesátimetrový sprint. Bylo vidět, že vzal zápas vážně. Moses Usor měl velké nasazení a i v takovém zápase šel do křečí. Je pro branku soupeře neustále nebezpečný. Kdybych měl v ofenzivě vypíchnout dva hráče, tak zrovna tyto dva,“ zdůraznil Trpišovský, který okomentoval také premiéru středopolaře Christa Tiéhiho v sešívaném dresu.

Ukázal to, proč jsme ho do Slavie brali. Je to trochu jiný typ hráče, než který máme. Je strašně silný v rozehrávce a klidný na míči,“ chválil šestačtyřicetiletý stratég reprezentanta Pobřeží Slonoviny, který má podle něj velký potenciál. „Měl několik zajímavých přihrávek za obranu. Zvyká si na náš styl, byl zvyklý hrát trochu na menším prostoru. Občas na něm vidím, že chvílí přemýšlí, jak se situací naložit. Chceme po něm, aby hrál také dopředu. Proto mě potěšilo, že se dvakrát dostal do zakončení,“ poznamenal Trpišovský.

Sešívané čeká již za týden odveta v pražském Edenu. Vzhledem k úvodnímu výsledku by však měla být jen formalitou. V případě potvrzení postupu do třetího předkola Evropské konferenční ligy se svěřenci Jindřicha Trpišovského utkají s řeckým Panathinaikosem Atény.

Dokáže Slavia postoupit až do základní skupiny Evropské konferenční ligy?