Trpišovský po tragické první půli zuřil: Co řekl hráčům v kabině?

S nečekaným potížemi bojovali fotbalisté pražské Slavie těsně před branami Evropské ligy. Jak reagoval na nepříznivý vývoj utkání v poločase kouč Jindřich Trpišovský?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po prvním utkání se zdálo, že nemá sešívané co zaskočit. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v prvním dvojzápase finále kvalifikace Evropské ligy jasně dominovali a odvezli si dvoubrankový náskok. Jenže ukrajinská Zorya zažila v polském Lubinu, kde hraje své domácí zápasy, poločas snů. Dvě střely na branku přetavila ve dva góly a pražská Slavia musela o poločasové přestávce řešit nečekané problémy.

Přesto zápas nakonec zvládla a po zlepšeném výkonu ve druhém poločase a gólu Lukáše Masopusta z 83. minuty slaví postup. Trenér Jindřich Trpišovský však na tiskové konferenci nezastíral nespokojenost s výkonem a přiznal, o čem mluvil o poločasové přestávce. „Bylo toho více. Někdy musíte vycítit, co hráčům v dané situaci pomůže. Co bylo, bylo, potřebujete se ale soustředit na to, jak se tým cítí,“ nastínil po utkání, které skončilo výsledkem 1:2.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Podle Trpišovského byl proslov spíše motivační než kritický. „Tady v té situaci nemělo smysl někomu nadávat a něco vyčítat. Všichni jsme věděli, v jaké jsme situaci, takže jsem se je spíše snažil motivovat k tomu, o co a s kým chceme hrát. Že si to musíme zasloužit. Bylo to v tu chvíli 0:0. Řekli jsme si, že si to s nimi jdeme rozdat a jdeme si o to říct,“ doplnil s tím, že průběh první půle byl pro sešívané nešťastný.

Slovo dostal i Bořil

I když jsme nehráli vůbec dobře, tak ten průběh pro nás byl hodně smolný. Dostali jsme dva laciné góly. Tým je nějaký, kdyby byl psychicky jako před třemi lety, možná zvednu hlas více,“ uvedl a podotknul, že slovo si vzala i dlouholetá ikona v podobě obránce Jana Bořila. „Kluci potřebovali trochu pomoct, byl tam s námi i Honza Bořil, který má velký vliv na tým. Všichni jsme cítili, že jsme to pokazili, a jestli nechceme přijít o to, co jsme celou dobu budovali,“ ví.

Cíl byl podle Trpišovského jasný. „Musíme teď zapnout a se soupeřem si to rozdat. Bylo nám jasné, že se bude rozhodovat v těch prvních deseti minutách. Jestli v nich soupeři ukážeme, že jsme silní a oklepali jsme se z toho, nebo ho pustíme do hry. Kdybych měl hledat pozitiva, tak to, jak jsme odehráli tu druhou půli,“ dodává po úspěšné misi Trpišovský. Sešívaní se nyní mohou těšit na základní skupinu Evropské ligy, která startuje již za tři týdny.

Líbí se vám motivační styl proslovu, který zvolil kouč Jindřich Trpišovský?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články