Trpišovský po derby: Chyby Sparty jsme si vynutili. Co prohlásil o Kuchtovi?

Pražská Slavia opět dobyla Prahu. Derby proti Spartě rozhodla již v první půli, kdy se prosadila čtyřikrát a zůstává v úzkém boji o mistrovský titul.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Skóre otevřel již po pěti minutách hry domácí střelec Václav Jurečka, který využil chyby Martina Vitíka a poslal sešívané do vedení. Ve 12. minutě vedla Slavia již o dvě branky, odražený míč si našel ve vápně Jakub Hromada a navýšil vedení. Sparta nezvládala nápory červenobílých a po půlhodině inkasovala potřetí z kopačky Lukáše Masopusta. V nastavení první půle završil ranou z voleje výsledek 4:0 Peter Olayinka.

Sešívaní si po vítězství upevnili druhou příčku v tabulce a na první Viktorii Plzeň, která má zápas k dobru, ztrácejí čtyři body. „Myslím, že se potvrdilo, co jsme říkali před zápasem, že jsme doma silní. I na rozcvičení byla skvělá atmosféra, fandění bylo úžasné, i na rozcvičce jsme měli husí kůži. Chybu, kterou soupeř udělal, jsme si vynutili,“ prohlásil na tiskové konferenci po utkání trenér Jindřich Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Fotbal je krásný a někdy krutý, přináší protipóly emocí. Odehráli jsme zápasy s opravdu dobrými výkony, kdy jsme neproměnili šance a konec byl hořký. Jindy jako dnes proměníte šance a vyhrajete,“ dodal s tím, že jeho svěřenci bez výjimek podali optimální výkony a chválil také bouřlivou atmosféru v Edenu. „Fanoušci vytvořili opravdu skvělou kulisu,“ přiznal a zdůraznil, že vnímá jiné faktory než výsledek.

Trpišovský: Kuchtu známe, kluci si na něj věřili

Nijak nevnímám finální skóre, jestli je to o gól více nebo ne. Vnímám boj za Slavii, za ten dres, ten tým to dnes ukázal, z toho mám radost. Tabulku skoro vůbec nesleduji, důležité je pro mě zvládat zápasy. Proti nejlepším týmům jsou ty body důležitější, ale liga bude ještě dlouhá,“ ví zkušený stratég, kterému se podařilo uhlídat také bývalého hráče sešívaných Jana Kuchtu.

My jsme se jako realizační tým připravovali jako vždy. Měli jsme to jednodušší v tom, že Kuchtu známe. Kluci si na něj věřili, nemuseli jsme je nijak zvlášť motivovat,“ pokračuje Trpišovský podle něhož sešívaní ukázali srdce. „Věděli jsme, že soupeř bude mít centimetrovou a kilogramovou převahu a že musíme se jim vyrovnat srdcem. Hráči do toho chodili s velkou intenzitou, v nasazení ale bez hrubých zákroků a bez faulů,“ zakončil chválu šestačtyřicetiletý kouč, který nyní bude koncentrovat své svěřence na Evropskou konferenční ligu.

Dokáže vítězství nabudit sešívané v boji o titul?