Trpišovský otevřeně o marodce a návratu zraněných. Jaký je zdravotní stav Bořila, Hovorky nebo Mandouse?

Široká marodka trápila v podzimní části ročníku pražskou Slavii. Jaký je současný zdravotní stav kádr a kdo by se již brzy mohl objevit na trávníku?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Trenér Jindřich Trpišovský si musel na startu nového ročníku poradit s dlouhou absencí hned několika klíčových hráčů, zranění navíc provázela mužstvo také v průběhu sezóny. Současný zdravotní stav kádru však podle jeho slov nyní vypadá nadějně. Po dlouhém zranění kotníku je v plném tréninku sedmadvacetiletý záložník Petr Ševčík. Osmizápasovou absenci již brzy může ukončit také středopolař Ibrahim Traoré, který se od začátku týdne zapojil do plných tréninkových jednotek.

Individuálně se zatím připravuje další opora záložní řady v podobě Tomáše Holeše, který si poslední odehrané utkání připsal na začátku září. Poté dlouho laboroval se zraněním šlachy, vedoucí od lýtkového svalu ke kotníku. „Zranění mu bohužel zatím dovoluje pouze jízdu na kole. Postupně absolvoval několik vyšetření, probíhají konzultace. Máme příslib, že by mohl zimní přípravu začít, důležitý je ale teď primárně klidový režim,“ komentoval jeho stav na stránkách klubu Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Náročné zranění hlavy a krční páteře má za sebou slovenský reprezentant Ivan Schranz, který měl po úderu kolena do hlavy v utkání Evropské konferenční ligy proti Ballkani prasklinu spánkové kosti, očnice a obratle. Devětadvacetiletý útočník začíná běhat a k týmu by se mohl podle Trpišovského připojit během ledna. „Otázka je, jak na tom bude s hlavičkováním. Obličejové zranění má vyléčené, pořád je tu ale krční obratel, který může dělat problémy,“ tuší.

Mandous a Provod se vrací

Od ledna se zřejmě zapojí do přípravy také brankář Aleš Mandous, který se nakonec vyhnul operačnímu zákroku. „Podstoupil konzervativní léčbu. Aktuálně absolvuje individuální tréninky s trenéry brankářů,“ upřesnil Trpišovský, která se těší také na návrat záložníka Lukáše Provoda. Ten je prý nyní již zdravotně v pořádku, přesto zatím pracuje na své kondici a pohybové složce. „Teď má prostor dohnat silové manko tak, aby do přípravy vstoupil maximálně nachystaný,“ ví.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Postupně se zlepšuje také zdravotní stav dlouhodobě zraněných obránců Davida Hovorky a Jana Bořila. „Nechci to zakřiknout, ale David vypadá hodně dobře. Když porovnám, jak se vyvíjela jeho rekonvalescence při minulých zraněních, je teď určitě nejdál. Pevně věří, že se vrátí na hřiště, jeho odhodlání a píle jsou neskutečné,“ dodává na adresu důrazného stopera, kterého dlouhodobě trápí vazy na pravém koleni. Za tři a půl roku v sešívaném dresu kvůli nim odehrál jen tři desítky utkání.

Honza Bořil s námi byl v pondělí poprvé na hřišti, zahráli jsme si bago. Má odběháno, lehčí tréninky s týmem zvládá. Otázka je, co ta noha udělá v plné zátěži, přes rok neodehrál soutěžní zápas,“ upozorňuje.

Dokáže být Slavia na jaře s navrátilci silnější?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články