Trpišovský otevřeně o boji o titul: Není to o tom, kolik má kdo bodů

Těsný boj o mistrovský titul pokračuje. Podle trenéra vedoucí Slavie Jindřicha Trpišovského však není současná pozice v tabulce směrodatná.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pražská Slavia 50 bodů, Viktoria Plzeň 49 bodů, Sparta Praha 48 bodů. Boj o mistrovský titul se přiostřuje a v nadcházejících týdnech může rozhodnout každá ztráta bodů. Právě proto je podle trenéra pražské Slavie Jindřicha Trpišovského klíčem k úspěchu vítězit kolo po kole. „Myslím si, že to není o tom, kolik je na špici bodů a kolik týmů, ale o tom, kdo bude zvládat jednotlivé zápasy,“ prohlásil na tiskové konferenci po prohraném utkání v Českých Budějovicích.

Podle zkušeného stratéga jsou obzvláště první jarní kola velmi nevyzpytatelné. „Teď v zimních měsících se může stát cokoliv s kýmkoliv, což se i potvrzuje. Je to podobné jako v minulých letech, musíme zvládat svoje utkání. Je jasné, že tady jsou další dva silné týmy, které chtějí hrát nahoře a být úspěšné,“ zdůraznil s tím, že situace se oproti té před zimní pauzou výrazně změnila. Pozice v tabulce pro něj aktuálně není důležitá.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Spíš bych řekl, že to, jestli je to v tabulce o tolik nebo tolik, zas není tak důležité. My jsme na podzim byli druhém místě, doháněli jsme velkou ztrátu,“ nastiňuje s tím, že tehdy vedla Plzeň, Slavia ztrácela dva body a Sparta dokonce sedm. Musíme se dívat sami na sebe. Chceme hrát nahoře, musíme se dívat na vlastní zápasy, abychom je zvládli a neměli takové výkyvy ve výkonu,“ podtrhuje Trpišovský.

Změna v čele? Už za týden

Hlavním problémem ztrát bodů v posledních týdnech je podle něj ofenzivní bezzubost na venkovních hřištích. „Za poslední zápasy jsme venku dali tří góly, dva z toho z penalty, z toho pramení to, že jsme body ztratili,“ míní. Naopak sešívaní vždy první inkasovali. „To vám udělá v hlavě zápas ještě těžší, protože víte, že musíte dát dva góly. Soupeři to naopak psychicky pomůže,“ doplňuje s tím, že tlak vedoucího týmu příčky nepociťuje.

Za mě bych to nespojoval s vývojem v tabulce, ale i se vstupem do zápasu,“ zakončil. Situace na čele se může změnit již po nadcházejícím kole, kdy se do čela může dostat i třetí Sparta. Viktoria Plzeň totiž vyzve v pražském Edenu právě Slavii, Sparta míří do Ostravy.

Kdo získá mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat