Trpišovský o odchodu Traorého do Plzně: Je to specifický příběh

Po třech a půl letech opouští pražskou Slavii jedna z ikon novodobé éry klubu. Jak vnímá odchod Ibrahima Traorého do Plzně kouč Jindřich Trpišovský?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V dresu pražské Slavie odehrál 176 utkání, podepsal se pod tři mistrovské tituly a tři triumfy v domácím poháru. Nyní čtyřiatřicetiletý záložník Ibrahim Traoré opouští Eden a míří k jednomu z nejvýraznějších rivalů sešívaných v posledních letech. Zkušený středopolař totiž před několika dny podepsal roční smlouvu v plzeňské Viktorii. Jak na odchod jednoho z nejzkušenějších hráčů svého mužstva nahlíží trenér sešívaných Jindřich Trpišovský?

Je to specifický příběh,“ prohlásil sedmačtyřicetiletý stratég v podcastu Totální podcast. „Já Ibru mám strašně rád. Jestli se nepletu tak je to jeden z mých prvních příchodů do Slavie. Jestli si to pamatuju, tak Jan Sýkora si tehdy natrhl na reprezentaci sval a my jsme narychlo potřebovali někoho udělat. Já jsem si vybral Ibru. Vedeními to umožnilo, ač mu v tu dobu bylo 28 nebo 29 let,“ vzpomíná.

i

Rodák z Pobřeží Slonoviny podle něj patřil mezi specifickou sortu hráčů. „Hrozně nám pomohl. Skvělý kluk, který měl to svoje sebevědomí. Nepotřeboval hrát, pak jste na něj ukázal a on v těch zápasech – třeba s Feyenoordem – byl nejlepší hráč na hřišti a dal gól,“ dodal na adresu bývalého hráče Zlína, Táborska či lybijského Al-Ahly. Traoré, který si připsal i start v dresu svého národního týmu, by měl v klubu zůstat i po konci kariéry.

Trpišovský: Doufám, že nás nebude zlobit

Má domluvenou spolupráci s klubem,“ uvedl. „Ale říkali jsme mu, že vytížení v další hráčské sezóně by už nebylo takové, protože chceme dát přednost jiným hráčům. A Ibra chtěl hrát. Cítí se a chce hrát,“ pokračuje zkušený stratég. „Jednal o nějakých věcech, pak přišla Plzeň. Domluvil se tam, kluby se domluvily mezi sebou, takže doufám, že nás nebude zlobit ve vzájemných zápasech. Mám a budu na něj mít ty nejlepší vzpomínky a věřím tomu, že to tak i zůstane,“ zakončil pro Totální podcast.

Rozumíte důvodům, proč Ibrahim Traoré přestoupil do Plzně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články