Slavia třikrát v řadě venku ztratila body. Má to společného jmenovatele, ví Trpišovský

Ještě po podzimu byla největším favoritem na titul, přesto v posledních utkáních ztrácí. Co je podle trenéra Jindřicha Trpišovského problémem pražské Slavie?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V domácím prostředí ještě v letošním ligovém ročníku nepadla, přesto ztrácí body. Pražská Slavia v posledních týdnech doplácí na bídné výkony na venkovních hřištích. Po remíze v Teplicích a porážce v Českých Budějovicích nedokázala zvítězit ani v Liberci. Tamní Slovan šel do vedení ve 26. minutě zásluhou Lukáše Červa, sešívaní však dokázali utkání otočit. Trefil se Peter Olayinka a Mick Van Buren.

V závěru pak předvedl kiks v podobě hlavičky protihráči právě Olayinka a Liberec početní výhodu využil. Po pěti minutách nastavení se trefil kanonýr Victor Olatunji a vyrovnal na konečných 2:2. „Ke konci zápasu jsme mohli více přidržet míč v křídleních prostorech. Jít více do tahu, dostat se do kombinace. Místo toho jsme o něj přišli. Pak propadne jeden míč a je z toho gól,“ kroutil hlavou na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

iZdroj fotografie: Reuters

Sešívaní podle něj měli dohrát zápas v odlišném tempu. „My jsme ale byli v rozpoložení, kdy jsme zápas měli dohrát mnohem klidněji a lépe,“ zdůraznil na adresu třetí jarní ztráty. Stejně jako v Teplicích a Českých Budějovicích má podle něj shodný faktor. „Má to společného jmenovatele, že jsme vždy dostali první gól z první nebezpečné situace. Většinou to jsou takové nestandardní situace, nějaké odrazy, vlastní gól, není tam vyložená chyba jednoho hráče,“ pokračuje.

Trpišovský: Ani komplexní výkon nemusí stačit

Teď se nám to podařilo otočit, výkon byl po všech stránkách dobrý, kdybyste se mě zeptali na špatnou věc kromě té červené karty, musel bych asi chvíli hledat. Tak to ale někdy je, že ani komplexní výkon na body nestačí, kór venku a tady v Liberci, kde jsou ty závěry vždy hektické,“ zdůraznil lodivod sešívaných. Slavia stále vede ligovou tabulku, má však stejně bodů jako pražská Sparta na druhé příčce.

Bude to tahání o každý bod až do konce, moc dobře to víme,“ podtrhnul. Přesto podle něj bude rozhodovat zřejmě až závěrečná nadstavba. „Body jsou v tom součtu důležité, bude rozhodovat každý jeden, důležité to bude i vzhledem k tomu, v jakém postavení budeme vstupovat do nadstavby. Pro nás je to minus dva body, je to škoda, měli jsme na to vyhrát,“ zakončil.

Získá Slavia mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články