Tréninky v době nouzového režimu? Podmínky jsou do jisté míry bojové, přiznává kapitán Slovácka

Kapitán Slovácka Vlastimil Daníček působí v Uherském Hradišti již jedenáctou sezónu. (zdroj: wikimedia.org, El Loko Foto)

Přesto, že profesionální sport v Česku se v posledních dnech prakticky zastavil, všechny prvoligové celky opět trénují. Klubům by se navíc měla zkrátit zimní přestávka tak, aby se stihla všechna aktuálně odložená kola dohrát. Podle kapitána Slovácka Vlastimila Daníčka je však nutné stále se připravovat, jako by mužstva hrála ligová utkání. „Intenzita tréninků je stejná,“ řekl v rozhovoru pro fcslovacko.cz.

„Podmínky jsou do jisté míry bojové. Převlékáme se doma a sjíždíme se auty momentálně kvůli dešti na umělou trávu do Kunovic,“ řekl Daníček pro klubový web moravského klubu. „Ze začátku týdne jsme trénovali po skupinkách, měli jsme rozdělené hřiště abychom omezili kontakt, nepotkávali se a hřiště jsme měli rozdělené na zóny,“ říká kapitán Slovácka,“ pokračuje.

„Nyní máme dovolené trénovat normálně ve skupině, ale je to bez kabin, sprch a regenerace, takže se sjíždíme z domu, vyskáčeme z aut, potrénujeme a po tréninku hned zase nasedneme do auta jedeme zpět k rodinám,“ dodal pro fcslovacko.cz.

Podle Daníčka mužstvo však stále funguje v režimu, jako by se hrálo víkendové ligové utkání. Tréninkový proces je zachován zejména z důvodu toho, že situace se může prakticky kdykoliv změnit. „Přípravu jsme měli těžkou, tak trenéři zvolili tento způsob,“ zakončuje.

Zimní pauza bude kratší, ví předseda LFA Svoboda

Pozastavení soutěže vinou protikoronavirových opatření navíc podle Ligové fotbalové asociace znamená i kratší zimní pauzu. „Na krizové opatření jsme v tuto chvíli byli nuceni reagovat a s ohledem na regulérnost soutěží jsme se rozhodli soutěže přerušit tak, aby byla zachována posloupnost jednotlivých ligových kol,“ řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

„Tím dochází ke vlivu na termínovou listinu, jejíž podoba bude s největší pravděpodobností změněna tak, že se profesionálním klubům zkrátí zimní přestávka,“ pokračuje. Otázkou však je, kdy se nejvyšší soutěž rozběhne. Jedinými kluby, které tak v uplynulých dnech uvidíme na českých trávnících budou Slovan Liberec a pražská Sparta. Oba kluby získaly od Národní sportovní agentury vyjímku a čekají je již ve čtvrtek úvodní kola Evropské ligy proti belgickému Genku, respektive francouzskému Lille.