Trenéra Slavie Trpišovského před bojem o Ligu mistrů trápí stopeři i síla soupeře

Pražskou Slavii čeká důležitý krok v postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Sešívaní již ve středu nastoupí proti maďarskému FerencvárosI, kouč Jindřich Trpišovský však stále nemá k dispozici kompletní kádr a trápí jej zejména stopeři.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Je to hodně fotbalový tým s velmi širokým kádrem, nikdo jim neodešel. Navíc Ferencváros získal tři velké posily na ofenzivní posty. Vládnou maďarské lize. Loni hráli základní skupinu Ligy mistrů a potvrdili to ve druhém předkole proti Vilniusu, kde byli jednoznačně lepší a druhý zápas si dokonce myslím, že dohrávali na údržbu,” prohlásil trenér pražské Slavie na adresu soupeře.

Mají velkou kvalitu, je to stejný tým, co loni postoupil do základní skupiny. Hodně rotují, mají spoustu reprezentantů. Je to tým, který je silný hlavně na ofenzivních postech,“ dodal Trpišovský, jehož trápí zejména situace v obraně. Sešívaní stále postrádají jak kapitána mužstva Jana Bořila, tak stopera Ondřeje Kúdelu, jehož trest kvůli údajně rasistickému chování stále nevypršel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

I proto v ligovém utkání proti Zlínu nastoupil na jeho pozici ukrajinský bek Taras Kačaraba, který podle Trpišovského předvedl fantastický výkon. „Ondra nemůže hrát, Taras to ale odehrál naprosto fantasticky. Kdo si udělá jeho rozbor hry ve Zlíně, zjistí, že předvedl skvělý výkon. Jak v defenzivě, tak v ofenzivě. V obou utkáních byl ze stoperské dvojice tím lepším,” prohlásil na adresu kmenového hráče Slovanu Liberec, který v Edenu hostuje.

Naopak jeho kolega ze stoperské dvojice David Zima se podle Trpišovského nevrátil z evropského šampionátu v ideální kondici. „Zimič se nám bohužel nevrátil z Euro v takovém rozpoložení, jako končil ligu. Což bylo vidět i na tréninku, dnes tam také byly věci, které v minulosti nedělal. Na druhou stranu má velké zkušenosti s Evropou, vloni odehrál skoro všechna utkání,” míní. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesto potvrdil, že právě Zima a Kačaraba budou s nejvyšší pravděpodobností stoperská dvojicí, která bude ve středu strážit červenobílou svatyni. „Taras odvedl dva skvělé výkony, uklidnil se, přestože někteří lidé k němu byli skeptičtí. Nebyl na to zvyklý, navíc byl na půlročním hostování, měl to v hlavě, protože každý zápas de facto hrál o budoucnost, jestli u nás zůstane. Teď je pro nás momentálně stoperem číslo jedna,” pokračuje.

„A u Zimy jsme přesvědčení a věříme, že to zvládne, protože to zvládl i vloni při ještě vypjatějších zápasech,” zakončil.

zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha, slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka