Boj o titul stále nevzdáváme, prohlásil kouč Sparty Vrba. Co podle něj rozhodne?

První jarní vítězství ve venkovním prostředí si připsala pražská Sparta. Na půdě Mladé Boleslavi zvítězila 3:0 a trenér Pavel Vrba promluvil o titulových ambicích.

i Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Sparta chtěla na půdě Mladé Boleslavi napravit ztráty z předchozích venkovních utkání. Na jaře totiž ve venkovním prostředí remizovala s Českými Budějovicemi, Jabloncem a připsala si porážku v Edenu. Proti středočeskému celku šla do vedení po čtvrthodině hry, kdy se prosadil ranou k tyči Tomáš Čvančara. Sparta navýšila vedení o deset minut později, rohový kop zužitkoval Martin Vitík.

Mladá Boleslav po půli zvýšila aktivitu, přesto se kontaktní branky nedočkala. Naopak letenští potvrdili výhru v nastavení druhého poločasu zásluhou Ladislava Krejčího a připisují si první jarní vítězství venku. S výkonem byl spokojený i jindy kritický trenér Pavel Vrba, kterého potěšila zejména první hodina hry. „Do 65. minuty byl náš výkon dle mých představ a kvalita byla na naší straně,“ uvedl na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Poté se do nepříjemných příležitostí dostávala také Mladá Boleslav a prokázala svou kvalitu. Jsem však rád, že jsme to zvládli, udrželi čisté konto a v závěru přidali i třetí gól,“ doplnil osmapadesátiletý trenér podle kterého tak šance na titul nejsou stále ztraceny. „Zatím jsme sbírali venku po bodu. Získat jeden a tři body je velký rozdíl, což pociťujeme vzhledem k boji o titul, který stále nevzdáváme,“ přiznal.

Vrba: Věřím, že týmy před námi budou ztrácet

Podle Vrby zbývá stále do konce aktuálního ročníku spousta kol a Spartě by navíc mohla pomoci také nadstavbová část a vzájemné zápasy. „Dokonce soutěže je ještě mnoho utkání a týmy před námi ztrácejí a věřím, že ještě ztrácet budou. Vzpomínám si, že v jednom z mých předchozích působišť jsme měli větší ztrátu, ve druhé půlce sezony začaly týmy před námi ztrácet a my jsme je doběhli a využili toho,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Máme před sebou stále mnoho zápasů včetně nadstavby, navíc budeme hrát ještě mezi sebou navzájem, takže každý bod se počítá,“ zakončil. Spartu po reprezentační pauze čeká souboj s Baníkem Ostrava, Teplicemi a se Slováckem. Základní část uzavře venkovním zápasem v Olomouci.